واکنش‌ها به ترور و شهادت خبرنگار الجزیره به دست صهیونیست‌ها

واکنش‌ها به ترور و شهادت خبرنگار الجزیره به دست صهیونیست‌ها
چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401 - 11:57

ترور خبرنگار زن الجزیره و به شهادت رساندن وی از سوی نظامیان صهیونیستی، واکنش های مختلفی را در فلسطینی و خارج از آن برانگیخت به طوری که با انتشار بیانیه‌هایی بر ضرورت تحت تعقیب قرار دادن رژیم اشغالگر به خاطر این جنایت تأکید کردند.

العالم ـ فلسطین اشعالی

نظامیان رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) در یورش به جنین در کرانه باختری «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی شبکه «الجزیره» را در حالی که جلیقه خبرنگاری به تن داشت، به شهادت رساندند و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه را زخمی کردند.

این جنایت رژیم صهیونیستی با واکنش‌های گسترده فلسطینی و غیرفلسطینی همراه شد.

بیانیه شبکه الجزیره

شبکه «الجزیره» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، در یک جنایت فجیع که نقض قوانین و عرف بین‌الملل است، نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی با خونسردی خبرنگار الجزیره را ترور کردند.

الجزیره در ادامه این جنایت فجیع را که هدف آن جلوگیری از ادای رسالت رسانه‌هاست، محکوم کرد و افزود: دولت اسرائیل و نظامیان اشغالگر را مسؤول قتل شیرین ابوعاقله می‌دانیم.

این شبکه ضمن اعلام اینکه عاملان این جنایت را تحت پیگرد قرار می‌دهد، از جامعه بین‌الملل خواست، این اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم کنند.

معاون وزیر خارجه قطر

«لؤلؤه خاطر» معاون وزیر خارجه قطر نیز گفت، شهادت شیرین ابوعاقله جنایتی فجیع است که به سوابق زشت اشغالگر اسرائیلی افزوده شد.

وی افزود، «حمایت بی قید و شرط از اسرائیل باید متوقف شود».

انصارالله یمن

«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مدیره شبکه «المسیره» نیز جنایت رژیم صهیونیستی در حق شیرین ابوعاقله را محکوم کرد.

بر اساس شبکه «المسیره»، وی گفت: قتل این خبرنگار در چارچوب جنایات دشمن علیه ملت فلسطین از اشغال تا کشتار و شهرک‌سازی انجام می‌شود.

تشکیلات خودگردان

تشکیلات خودگردان فلسطین نیز ترور ابوعاقله را محکوم و رژیم صهیونیستی را مسؤول آن دانست.

جهاد اسلامی

جهاد اسلامی در محکومیت این اقدام اعلام کرد: اعدام میدانی شیرین ابوعاقله جنایتی است که باید تمام وجدان‌‌های بیدار را برای رسوا کردن اشغالگر و محاکمه آن بسیج کند.

حماس

حماس اعلام کرد، رژیم صهیونیستی باید به خاطر ارتکاب این جنایت در محافل بین‌الملل محاکمه شود.

جنبش المجاهدین

جنبش المجاهدین فلسطین تصریح کرد، ترور ابوعاقله جنایتی جنگی است و باید رژیم اشغالگر تحت پیگیرد قرار بگیرد.

اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی

«عمر نزال» عضو اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی امروز را روزی سیاه برای ملت فلسطین و روزنامه‌نگاران خواند.

اسقف فلسطین

عطاالله حنا اسقف اعظم روم ارتدوکس در فلسطین، ابوعاقله را صدای مدافع آرمان فلسطین خواندو بر ضرورت رد این جنایت برای جلوگیری از تکرار آن تأکید کرد.

پربیننده ترین خبرها