امیرعبداللهیان: توافق خوب و قابل اتکا در دسترس است، اگر آمریکا تصمیم سیاسی بگیرد

امیرعبداللهیان: توافق خوب و قابل اتکا در دسترس است، اگر آمریکا تصمیم سیاسی بگیرد
جمعه 23 ارديبهشت 1401 - 14:30

امیرعبداللهیان سفر مورا به تهران را فرصت مجددی برای تمرکز بر ابتکارات به منظور حل موضوعات باقیمانده مذاکرات وین خواند و گفت: توافق خوب و قابل اتکا در دسترس است، اگر آمریکا تصمیم سیاسی گرفته و به تعهداتش پایبند باشد.

العالم - ایران

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ۲۳ اردیبهشت در توئیتی با اشاره به حضور «انریکه مورا» هماهنگ کننده گفتگوهای وین نوشت: در توافق با آقای بورل، سفر آقای مورا به تهران و گفتگوهایش با همکارم آقای باقری، فرصت مجددی بود تا بر ابتکارات برای حل موضوعات باقیمانده مذاکرات وین متمرکز شویم.

‏وی افزود: توافق خوب و قابل اتکا در دسترس است، اگر آمریکا تصمیم سیاسی خود را گرفته و به تعهداتش پایبند باشد.

‏وزیر خارجه یادآور شد: تماس‌ها ادامه دارد.

«انریکه مورا» هماهنگ کننده گفت‌وگوها در وین بعد از توافق اخیر بورل و امیرعبداللهیان برای دومین بار در سال جاری به تهران آمد. خطیب‌زاده قبل از این سفر، کار ویژه‌ مورا را انتقال پیام خواند و افزود: باید منتظر بود که با چه موضوعاتی در تهران خواهد بود.

مورا چهارشنبه و پنجشنبه با علی باقری مذاکره کننده ارشد ایران به گفتگو نشست.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز امروز (جمعه) از تداوم مذاکرات لغو تحریم‌ها در آینده نزدیک خبر داد و در گفتگوی کوتاهی با خبرنگاران پیش از ورود به جلسه سران گروه ۷، سفر «انریکه مورا» به تهران را مثبت خواند و افزود: مذاکرات با ایران بزودی از سر گرفته می‌شود.

وی در این‌باره توضیح داد: «مذاکرات هسته‌ای با ایران تعلیق شده بود، اما سفر هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا به ایران اجازه از سرگیری مذاکرات را داد». این مقام ارشد اروپایی با ابراز امیدواری نسبت به در دسترس بودن حصول توافق بین ایران و طرف‌های مقابل در وین، اظهار داشت: «چشم‌انداز رسیدن به یک توافق نهایی وجود دارد».

مورا هفتم فروردین ماه نیز به تهران سفر و ضمن دیدار با باقری با امیرعبداللهیان هم ملاقات کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها