دکتر طهرانچی خبر داد؛

افزایش ۳ برابری پایه سنوات اعضای هیأت علمی/ حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با افزایش پایه و ملحقات آن به صورت پلکانی از ۵۷ تا ۲۱ درصد افزایش یافت

افزایش ۳ برابری پایه سنوات اعضای هیأت علمی/ حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با افزایش پایه و ملحقات آن به صورت پلکانی از ۵۷ تا ۲۱ درصد افزایش یافت
شنبه 31 ارديبهشت 1401 - 18:05

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات افزایش حقوق اعضای هیأت علمی و کارکنان این دانشگاه را تشریح کرد.

العالم _ ایران / علمی

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی و رویداد ملی عصر امید که ظهر امروز در مهمانسرای حافظ واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، با اشاره به جلسه امروز هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در جلسه امروز هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه حمایت و تکریم از منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

دکتر طهرانچی افزود: در گذشته اینگونه القا می شد که اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به نوعی دسته دوم به حساب می‌آیند و باید با دانشگاه‌های دولتی همسان باشند، ولی هرگز نگاه دسته دومی به دانشگاه آزاد اسلامی را نمی‌پذیریم. به همین دلیل سال گذشته افزایش 53 درصدی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را تصویب کردیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: ساختار نظامات استخدامی دانشگاه آزاد اسلامی به گونه‌ای بود که با دانشگاه های دولتی فاصله داشت. به همین دلیل در جلسه امروز هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر افزایش 15 درصدی پایه حقوق و افزایش اقلام پرداختی از جمله حق خواربار و حق مسکن، اصلاح عدد پایه در سنوات اعضای هیأت علمی نیز به تصویب رسید که براساس آن پایه سنوات تا حدود سه برابر افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که به صورت کنش‌گر فعال دارای اقتصاد پایدار و عملکرد مثبت هستند نیز فوق العاده خاص عملکرد واحد درنظر گرفته می شود. با این مصوبات اصلاحات جدی در حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رقم خواهد خورد. احکام جدید اعضای هیأت علمی از ابتدای خردادماه صادر خواهد شد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی قشر فرهیخته و تلاشگری هستند، خاطرنشان کرد: برای تحول و ارتقاء در معیشت کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی نیز تصمیمات مهمی اتخاذ شد که براساس آن؛ حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با افزایش پایه و ملحقات آن به صورت پلکانی از 57 تا 21 درصد افزایش یافت و کارکنان با حقوق کمتر بیشترین میزان افزایش را خواهند داشت.

وی افزود: بر این اساس اقلام حق خواربار و مسکن به ترتیب معادل مبلغ 600 و 850 هزار تومان تعیین شد. حق جذب و حق تخصص کارکنان نیز حدود 5 درصد افزایش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مقرر شده برای افزایش حقوق کارکنان واحدهای دانشگاهی که به صورت کنش‌گر فعال، اقتصاد پایدار دارند، از فوق‌العاده خاص عملکرد واحد برخوردار شوند.

دکتر طهرانچی در پایان اظهار داشت: به طور کلی موارد افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شامل افزایش 15 درصدی، افزایش اقلام خواربار و مسکن، افزایش حق جذب و تخصص و فوق‌العاده خاص عملکرد واحدها (براساس ارزیابی عملکرد واحد) خواهد بود. در مورد افزایش حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز علاوه بر افزایش 15 درصدی و افزایش اقلام خواربار و مسکن، عدد پایه سنوات اعضای هیأت علمی (به میزان حدود 3 برابر) اصلاح شده و فوق العاده خاص عملکرد واحدها نیز براساس ارزیابی عملکرد واحد، لحاظ خواهد شد.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها