تأکید صنعا بر اجرای کامل مفاد آتش‌بس یمن

تأکید صنعا بر اجرای کامل مفاد آتش‌بس یمن
دوشنبه 2 خرداد 1401 - 05:55

کمیته نظامی نظارت بر اجرای آتش‌بس یمن یکشنبه شب خواستار اجرای کامل مفاد آتش بس در این کشور شد.

العالم - یمن

به گزارش المسیره، این کمیته نظامی برای بحث در مورد نقض آتش بس سازمان ملل متحد و نظارت بر آتش بس وارد امان پایتخت اردن شد.

کمیته نظامی نظارت بر آتش بس اعلام کرد، امیدواریم که گفت وگوهای امان راه را برای بازکردن مسیرهای بشردوستانه و توقف نقض آتش بس، به نحوی که منجر به پایان محاصره، توقف تجاوز و پایان دادن به اشغالگری شود، هموار کند.

این کمیته افزوده است: ما همواره بر پایبندی به مواضع ملی و هر آنچه که عزت، حاکمیت و استقلال یمن را تضمین می‌کند، تاکید می‌کنیم.

کمیته نظامی نظارت بر آتش بس در پایان گفته است: شرکت در گفت وگوهای امان به‌رغم شانه خالی کردن طرف مقابل از اجرای بسیاری از مفاد آتش بس، دغدغه برای صلح و تعامل مثبت با آتش‌بس سازمان ملل متحد را نشان می‌دهد.

«هانس گروندبرگ» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن هم پیش تر در سخنانی بدون اشاره به تداوم سلسله تجاوزات متجاوزان سعودی علیه یمن مدعی تلاش برای تمدید آتش بس شده بود.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی سعودی‌ها، بویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها