امیرعبداللهیان: مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم

امیرعبداللهیان: مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم
پنج‌شنبه 12 خرداد 1401 - 14:56

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سنگاپوری با بیان این‌که در سفر اخیر گروسی به تهران ما با روندی مثبت به توافقی مرضی الطرفین رسیدیم، گفت: مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم.

العالم - ایران

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای سنگاپوری اش بر ضرورت خاتمه یافتن فضاسازی‌های تصنعی و غیر سازنده در نشست پیش روی حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد.

آقای امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی در پاسخ به پرسش وزیر امور خارجه سنگاپور گفت: روند همکاری‌های فنی آژانس و سازمان انرژی اتمی و تایید مکرر این نهاد بین المللی بر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای کشورمان را نمی‌توان به یک باره با یک اعمال نظر شتابزده و سیاسی؛ وارونه جلوه داد.

وی افزود: در سفر اخیر آقای گروسی به تهران ما با روندی مثبت به توافقی مرضی الطرفین رسیدیم؛ مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم.

آقای امیرعبداللهیان با اشاره به جدی بودن جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به توافق خوب، پایدار و قوی، تصریح کرد: توافق در دسترس است اگر همه طرف‌ها با واقع بینی به دیپلماسی و تعهدات و نه تهدید، پایبند باشند.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین در این گفتگوی تلفنی درباره روابط دوجانبه و برخی مسائل و تحولات مورد علاقه دو طرف در عرصه بین المللی با همتای سنگاپوری اش تبادل نظر کرد.

وی با اشاره به تعیین و حضور سفیر کشورمان در سنگاپور و مثبت ارزیابی کردن روند مناسبات دو جانبه؛ بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دو کشور تاکید کرد.

آقای امیرعبداللهیان همچنین درباره بحران اوکراین با تاکید بر لزوم توقف جنگ، دیپلماسی و گفتگو را؛ راهکار مناسب برای پایان این بحران دانست.

آقای بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این گفت و گوی تلفنی با رو به رشد ارزیابی کردن مناسبات دوجانبه و عبور سنگاپور از بحران کرونا؛ بر آمادگی کشورش برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط در همه عرصه‌ها به ویژه در زمینه‌های مورد اهتمام مشترک تاکید کرد.

وزیر امور خارجه سنگاپور با دعوت از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به این کشور، مناسبات دو جانبه را حائز اهمیت دانست.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها