تقلای آمریکا برای شعله ور کردن دوباره آتش جنگ در منطقه

تقلای آمریکا برای شعله ور کردن دوباره آتش جنگ در منطقه
چهارشنبه 1 تير 1401 - 13:17

آمریکا در تلاش است با کمک ابزارها و متحدان خود، آتش جنگ را در منطقه دوباره شعله ور کند.

العالم- جهان اسلام

طالب ابراهیم پژوهشگر سیاسی، درگفتگو با برنامه مع الحدث شبکه العالم خاطرنشان کرد: آنچه در منطقه اتفاق می افتد جنگ های متعدد در راستای ایجاد شکاف حداکثری در محور مقاومت طی سالهای گذشته است.

وی افزود: یکی از این جنگ ها، جنگی بود که مستقیما با تجاوز به سوریه در گرفت، یا جنگ اطلاعاتی علیه ایران که ایران توانست به شایستگی با آن مقابله کند.

این پژوهشگر سیاسی خاطرنشان کرد که منطقه اکنون در وضعیتی از درگیری خفیف قرار دارد. آمریکا پس از تنش سختی که بخصوص پس از جنگ اوکراین با روسیه داشته، به دنبال ترسیم مرزهای جدا کننده ژئوپلیتیک جدیدی در منطقه است تا بتواند دوباره سلطه خود را بر شرق آسیا تحمیل کند.

این پژوهشگر سیاسی تاکید کرد: سفر پیش روی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه در چهارچوب سازماندهی دوباره متحدان پراکنده و ضیعف واشنگتن است که در پیشبرد نقشه آمریکا در سوریه، یمن و کشورهای دیگر منطقه شکست خوردند. عامل این شکست نیز وجود ایران به عنوان سنگ بنای محور مقاومت برای مقابله با همه برنامه های پلید آمریکا در منطق است.

وی موفقیت ائتلاف جدید منطقه ای مورد نظر بایدن را بعید دانست و تاکید کرد: جنگی که واشنگتن و رژیم صهیونیستی برای برافروزی آن در منطقه تلاش می کنند، حتی در صورت وقوع هم تاثیری معکوس خواهد داشت و رژیم صهیونیستی و آمریکا را گرفتار خواهد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها