افزایش 62 درصدی شهرک سازی در دوران نفتالی بنت

افزایش 62 درصدی شهرک سازی در دوران نفتالی بنت
شنبه 4 تير 1401 - 13:57

شهرک سازی رژیم صهیونیستی در دوران کوتاه نخست‌وزیری نفتالی بنت، به میزان 62 درصد افزایش داشت.

العالم - فلسطین اشغالی

یک موسسه حقوقی رژیم صهیونیستی، در گزارشی اعلام کرد که شهرک‌سازی در اراضی فلسطینی طی دوره کابینه نفتالی بنت - یائیر لاپید به میزان ۶۲ درصد افزایش یافته است.

موسسه السلام الآن با انتشار گزارشی، اعلام کرد که ساخت و ساز واحد‌های شهرک‌نشینی جدید در داخل اراضی اشغالی فلسطین (کرانه باختری و قدس)، طی دوره کوتاه نخست‌وزیری بنت، در مقایسه با دوره بنیامین نتانیاهو به میزان ۶۲ درصد افزایش یافته است.

گزارش این سازمان حقوق بشر حاکی از آن است که میزان تخریب منازل و اموال فلسطینیان در دوره کابینه بنت - لاپید نسبت به دولت قبل از آن، ۳۵ درصد افزایش یافته است. همچنین این دولت، تعدادی «طرح راهبردی مرگبار» را تقویت و توسعه داده که به صورت ویژه، به ضرر فرصت توسعه فلسطین، راه حل دو دولتی و دستیابی به توافق سیاسی تمام می‌شود.

این در حالی است که چهارشنبه پیش (۲۲ ژوئن)، ۱۱۰ نماینده از ۱۲۰ نماینده کنست، به طرح اولیه انحلال پارلمان این رژیم رأی مثبت دادند تا نخستین گام برای برگزاری پنجمین انتخابات در اراضی اشغالی در سه سال و نیم گذشته اتخاذ شود.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» گزارش داد که این مصوبه اکنون به کمیته قانون اساسی پارلمان ارجاع داده می‌شود تا مسیر برای رأی‌گیری دوم و سوم درباره انحلال پارلمان هموار شود. انتظار می‌رود رأی‌گیری دوم و سوم طی هفته جاری برگزار شود.

این رأی‌گیری در حالی برگزار شد که روزنامه عبری «هاآرتص» پیش از این گزارش داده بود بنت و لاپید توافق کرده‌اند بر سر انحلال دولت در کنست رأی‌گیری کنند و چنانچه این رأی‌گیری تصویب شود، لاپید نخست‌وزیر «موقت» بعدی کابینه تل‌آویو خواهد شد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها