پوتین: ناتو از ۸ سال پیش در حال آماده سازی برای حمله به روسیه بوده است

پوتین: ناتو از ۸ سال پیش در حال آماده سازی برای حمله به روسیه بوده است
پنج‌شنبه 9 تير 1401 - 08:32

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" از سال ۲۰۱۴ میلادی در حال آماده سازی خود برای رویارویی با روسیه است.

العالم - اروپا

به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم؛ رئیس جمهور روسیه اعلام کرد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" از سال ۲۰۱۴ میلادی در حال آماده سازی خود برای رویارویی با روسیه است.

ولادیمیر پوتین تأکید کرد ناتو به ابزاری برای اجرای سیاست‌های آمریکا تبدیل شده است و درخواست از اوکراین برای ادامه جنگ نشان می‌دهد این کشور ابزار تحقق اهداف غرب است.

پوتین که در عشق آباد پایتخت ترکمنستان سخن می‌گفت؛ افزود با دولت اوکراین در حال مذاکره بودیم و درباره برخی مسائل نیز توافق کرده بودیم، اما آن‌ها از مذاکرات خارج شدند. ما اطمینان پیدا کردیم درخواست (غرب) از اوکراین برای ادامه جنگ نشان می‌دهد هدف غرب و ناتو، ملت اوکراین نیست بلکه غرب و ناتو از این ملت به عنوان ابزاری برای تحقق منافع خاص خود استفاده می‌کنند. آن‌ها از اوکراین برای تثبیت نقش خود در جهان و تأکید بر سلطه و اهداف امپریالیستی خود بهره برداری می‌کنند.

وی ادامه داد از نظر ما هیچ نکته جدیدی وجود ندارد، ما به تلاش‌های آن‌ها برای قبولاندن منطق ”هر کس با ما نیست، علیه ماست“ به جامعه بین المللی عادت کرده ایم.

پوتین گفت هدف از عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین آزادی دونباس و حمایت از مردم آن و تحقق امنیت روسیه است و این عملیات طبق برنامه از پیش تعیین شده به پیش می‌رود.

پوتین افزود هدف نهایی عملیات نظامی ویژه روسیه شامل آزاد کردن دونباس و حمایت از مردم آن و ایجاد شرایط مناسب برای تأمین امنیت روسیه است. پیشرفت‌ها به تدریج ادامه دارد. همانطور که می‌بینید نیرو‌های ما به پیش می‌روند و عملیات طبق برنامه پیش می‌رود و نمی‌خواهیم ضرب الاجل مشخصی برای اجرای آن مشخص کنیم. همچنین نمی‌خواهیم شدت درگیری‌ها را افزایش دهیم، زیرا این کار خسارات احتمالی را به دنبال خواهد داشت. بر همین اساس تلاش می‌کنیم در درجه اول جان نیرو‌های خودمان را حفظ کنیم.

پوتین در کنفرانسی خبری در حاشیه نشست کشور‌های حاشیه دریای خزر در عشق آباد پایتخت ترکمنستان درباره احتمال پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو نیز گفت این مسئله باعث نگرانی روسیه نمی‌شود و روسیه مشکلی با این دو کشور در صورت پیوستن به ناتو ندارد، اما در صورتی که نیرو‌های ناتو در فنلاند و سوئد مستقر شوند، روسیه ناچار به واکنش خواهد بود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها