پلیس راهور اعلام کرد:

جریمه توقیف ساعتی، برای خودرو‌های با سرعت بالا

جریمه توقیف ساعتی، برای خودرو‌های با سرعت بالا
شنبه 11 تير 1401 - 15:04

معاون عملیات پلیس راهور تهران گفت: اگر راننده‌ای مرتکب تخلفات سرعت و سبقت شود، خودروی وی در همان محل، توقیف ساعتی می‌شود.

العالم ـ ایران

سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران، گفت: اقدام مهم دیگر در پلیس راهور تهران بزرگ برای آنکه بتوانیم سرعت‌های غیرمجاز را کنترل کنیم، تشکیل قرارگاه سرعت است به این صورت که با هماهنگی مراجع قضایی هر صبح کسانی که با سرعت بالا در محورهای بزرگراهی تردد کنند از طریق سامانه‌ها شناسایی و این افراد به پلیس راهور تهران بزرگ احضار می‌شوند.

به‌گفته وی، اگر کسی شب با سرعت غیرمجاز در یکی از بزرگراه‌ها تردد کند، صبح برای وی پیامکی ارسال می‌شود تا حتماً در اولین فرصت به پلیس راهور تهران بزرگ مراجعه کند و ضمن اینکه تحت آموزش قرار می‌گیرد، باید تعهدی مبنی بر تکرار نکردن تخلف نیز بدهد و سرعت غیرمجاز نداشته باشد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران افزود: این اقدام تأثیر بسزایی در کاهش تخلفات داشته است و کسانی که طی مدت اخیر برای آموزش مراجعه کرده‌اند، دیگر مرتکب تخلف نشده‌اند.

وی گفت: اجرای طرح جناغی به‌منظور روان‌سازی ترافیک اجرا می‌شود؛ این طرح تأثیر بسیار زیادی در روان‌سازی ترافیک و ایمنی عبور و مرور خواهد داشت.

پربیننده ترین خبرها