پیام لاپید به ماکرون درباره حزب الله و ایران

پیام لاپید به ماکرون درباره حزب الله و ایران
سه شنبه 14 تير 1401 - 11:47

یک مقام رژیم صهیونیستی خبر داد، نخست‌وزیر این رژیم در دیدار با رئیس‌جمهور فرانسه حامل یک پیام هشدار برای حزب‌الله لبنان است.

العالم - فلسطین اشغالی

«یائیر لاپید» در اولین سفر خارجی به عنوان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نظر دارد به پاریس برود و با رئیس‌جمهور فرانسه درباره موضوعاتی چون ایران و حزب‌الله لبنان رایزنی کند.

وبگاه عبری واللا نیوز در گزارشی با استناد به اظهارات یک مقام کابینه رژیم صهیونیستی که نام و هویتش منتشر نشده است خبر داد نخست‌وزیر این رژیم از امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه خواهد خواست که به دولت لبنان هشدار بدهد که حزب‌الله «دارد با آتش بازی می‌کند» و اقداماتش مذاکرات برای تعیین حدود و مرزهای دریایی بین لبنان و رژیم صهیونیستی را به خطر می‌اندازد.

ادعای این مقام رژیم صهیونیستی و وبگاه واللا نیوز در شرایطی مطرح شده که پیشتر روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی درباره سفر لاپید به پاریس از رایزنی او با رئیس‌جمهور فرانسه علیه ایران خبر داده بود.

طبق گزارش یدیعوت آحارونوت، لاپید در این سفر نگرانی‌های تل‌آویو را از «احیای احتمالی توافق هسته‌ای ایران (برجام) و خروج سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا ابراز خواهد کرد».

طبق گزارش این روزنامه چاپ فلسطین اشغالی، یائیر لاپید و امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه با یکدیگر «روابط عالی» دارند و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، ماکرون را در میان سران کشورهای اروپایی از همه به خود نزدیک‌تر می‌داند.

گمانه‌زنی رسانه صهیونیستی درباره رایزنی ضد لبنانی لاپید در سفر به فرانسه در شرایطی مطرح شده که تنش‌ها بر سر اقدامات صهیونیست‌ها در حفاری و استخراج گاز در آب‌های مورد مناقشه با لبنان همچنان خبرساز است.

به گزارش فارس، حزب‌الله لبنان طی هفته جاری سه پهپاد غیر مسلح و در اندازه‌های مختلف به سمت منطقه مورد مناقشه میدان «کاریش» به پرواز درآورد.

طبق بیانیه رسمی حزب‌الله، مأموریت این پهپادهای شناسایی بوده و «مأموریت مورد نظر انجام شد. پیام نیز [به صهیونیستها] رسید».

به دنبال این اقدام، «عمیر آویوی» سرتیپ ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف کرد حزب‌الله قادر است با صدها پهپاد به صورت همزمان به اهداف راهبردی در سرزمین‌های اشغالی حمله کند.

از سوی دیگر، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی هم گفت حزب‌الله لبنان به‌دنبال تضعیف موجودیت این رژیم از طریق دریا، زمین و هواست.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها