فرمان رئیس‌جمهور کره جنوبی به ارتش؛ به کره شمالی پاسخ سریع بدهید

فرمان رئیس‌جمهور کره جنوبی به ارتش؛ به کره شمالی پاسخ سریع بدهید
چهارشنبه 15 تير 1401 - 13:42

«یون سوک یول» رئیس‌جمهور کره جنوبی به ارتش این کشور دستور داد به هر گونه اقدام تحریک‌آمیز کره شمالی، «به سرعت و با جدیت» پاسخ بدهد.

العالم - آسیا

در شرایطی که تنش‌ها در شبه جزیره کره ادامه دارد، رئیس‌جمهور جدید کره جنوبی به ارتش این کشور دستوری به منظور پاسخگویی به اقدام احتمالی کره شمالی دستور صادر کرد.

منابع رسانه‌ای از کره جنوبی خبر دادند، «یون سوک یول» رئیس‌جمهور این کشور روز چهارشنبه (امروز) فرمانی به ارتش داده و از آنها خواسته است که به هر گونه اقدام تحریک آمیز کره شمالی به صورت «سریع و با جدیت» پاسخ دهد.

به نوشته رویترز، دستور رئیس‌جمهور کره جنوبی به ارتش این کشور در شرایطی مطرح شده که نگرانی‌ها درباره احتمال اقدام کره شمالی برای انجام اولین آزمایش اتمی این کشور بعد از پنج سال، افزاشی یافته است.

یون سوک یول که در ماه می سال جاری به عنوان رئیس‌جمهور کره جنوبی آغاز به کار کرد، در اولین نشست با فرماندهان ارشد ارتش این کشور شرکت کرد.

بنا بر اعلام دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی، او در این نشست بر لزوم تقویت توانمندی‌های کره جنوبی برای ایجاد بازدارندگی در برابر برنامه‌های موشکی و اتمی تاکید کرد.

رویتر زدر گزارش خود نوشت: «کره شمالی طی سال جاری میلادی به انجام سلسله آزمایشات موشکی با یک سرعت بی سابقه دست زده و این باور وجود دارد که این کشور در تدارک و آمادگی برای انجام هفتمین آزمایش اتمی خود باشد».

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی درباره نشست رئیس‌جمهور با سران ارتش این کشور بیانیه صادر کرد. در بیانیه آمده است: «رئیس‌جمهور یون گفت که توانایی‌های دفاعی قوی باید برای حفاظت از امنیت و منافع ملی کشور آماده باشد زیرا عدم اطمینان امنیتی پیرامون کره جنوبی و شمال شرق آسیا بیش از هر زمان دیگری در حال افزایش است».

دیدار رئیس‌جمهور کره جنوبی با فرماندهان ارشد نظامی این کشور بعد از سفر هفته گذشته یون سوک یول به مادرید برای شرکت در نشست سران ناتو به عنوان میهمان این نشست انجام شد.

به گزارش فارس، رئیس‌جمهور کره جنوبی در حاشیه نشست ناتو در پایتخت اسپانیا با جو بایدن همتای آمریکایی و نخست‌وزیر ژاپن نشست سه جانبه ترتیب داد. مسائل مرتبط با کره شمالی، محور اصلی این نشست اعلام شد.

سران آمریکا، ژاپن و کره جنوبی بعد از این نشست سه جانبه موافقت کردند که ابزارهای بیشتری برای تقویت «بازدارندگی گسترده» علیه کره شمالی بررسی کنند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها