شمخانی: با هر اقدامی برای تغییر ژئوپلتیک منطقه مخالفیم

شمخانی: با هر اقدامی برای تغییر ژئوپلتیک منطقه مخالفیم
پنج‌شنبه 16 تير 1401 - 10:03

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بدو ورود به ایروان گفت: جمهوری اسلامی ایران با هر اقدامی که به تغییر در ژئوپلتیک منطقه منجر شود مخالف است.

العالم - ایران / سیاسی

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) ۱۶ تیر ماه وارد فرودگاه ایروان پایتخت جمهوری ارمنستان شد.

شمخانی در این سفر که در چارچوب سفرهای برنامه ریزی شده به منطقه قفقاز انجام می‌شود، علاوه بر دیدار و گفتگو با همتای ارمنستانی خود با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

بررسی راه‌های تقویت و گسترش روابط دو کشور در حوزه های مختلف و تبادل نظر پیرامون مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و نحوه همکاری دو کشور برای افزایش ثبات و امنیت در منطقه از جمله اهداف سفر شمخانی به ارمنستان به شمار می‌رود.

علی شمخانی در بدو ورود به ارمنستان در مصاحبه با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به تمرکز دولت سیزدهم بر سیاست اصولی گسترش و تعمیق روابط با کشورهای همسایه و منطقه، سفرش به ارمنستان را در همین چارچوب توصیف کرد.

وی تلاش برای برقراری صلح و ثبات در منطقه از طریق همکاری های درون منطقه ای را مورد تاکید قرار داد و گفت: به همین دلیل ما از فرمت‌هایی مانند ۳+۳ حمایت می‌کنیم.

شمخانی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان در چارچوب حفظ تمامیت ارضی هر دو کشور به صلحی پایدار منجر شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان تصریح کرد:جمهوری اسلامی ایران با هر اقدامی که به تغییر در ژئوپلتیک منطقه منجر شود مخالف است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها