العامری: فایل‌های صوتی منسوب به المالکی جعلی است/ عراق بخشی از اردوگاه آمریکایی - صهیونیستی نمی‌شود/ ضرورت انتخاب سریع رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق

العامری: فایل‌های صوتی منسوب به المالکی جعلی است/ عراق بخشی از اردوگاه آمریکایی - صهیونیستی نمی‌شود/ ضرورت انتخاب سریع رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق
چهارشنبه 29 تير 1401 - 13:20

رئیس ائتلاف الفتح در پارلمان عراق خطاب به رهبر جریان صدر، تاکید کرد که فایل‌های صوتی منسوب به نوری المالکی، ساختگی و جعلی است.

العالم _ عراق

«هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح در پارلمان عراق، امروز (چهارشنبه، ۲۰ ژوئیه) با شرکت در سیزدهمین همایش بین‌المللی «الغدیر» که در بغداد برگزار شد، درباره جدیدترین تحولات در صحنه سیاسی این کشور از جمله موضوع انتخاب نامزدهای نخست‌وزیری و ریاست‌جمهوری، جنجال به راه افتاده بر سر انتشار فایل صوتی منسوب به «نوری المالکی» و ...سخن گفت.

فایل‌های صوتی منسوب به المالکی جعلی است

وی تاکید کرد که فایل‌های صوتی منتسب به نوری المالکی، رئیس ائتلاف دوله القانون نادرست است و از آقای مقتدی الصدر درخواست می‌کند که بر پایه آن موضع‌گیری نکند.

العامری تصریح کرد: «من از آقای مقتدی الصدر می‌خواهم که از موضع‌گیری در قبال این فایل‌های صوتی خودداری کند چرا که وی شایسته این امر است. هدف از این فایل‌های صوتی ضبط شده، ایجاد تفرقه و بی‌ثباتی است و نمادی از رسانه‌های منحط است. ما تشنه بازگشت اعتبار از دست رفته در رسانه‌ها، ادبیات و هنر در همه اشکال آن شده‌‌ایم».

رئیس ائتلاف الفتح توضیح داد: از دست دادن اعتبار و اشاعه دروغ، توهم و فریب در رسانه ها یک فاجعه واقعی است که تهدیدی برای مردم است و موجب بی‌ثباتی امنیت می‌شود.

ماجرا از این قرار است که انتشار یک فایل صوتی علیه سید مقتدی الصدر در فضای مجازی که ادعا می‌شود صدای نوری المالکی است، همچنان فضای سیاسی عراق را متشنج‌تر از پیش کرده است. فایل صوتی که بارها صحت آن از سوی دفتر نوری المالکی، شخص وی و حتی حزب الدعوه (+) تکذیب شده، اما این مسأله نتوانست از خشم رهبر جریان صدر را بکاهد.

سید مقتدی الصدر در بیانیه خود با بیان این که نوری المالکی در فایل صوتی [ادعایی] او را تهدید به قتل و سرسپردگی به آمریکا و رژیم صهیونیستی متهم کرده، نوشت: «کشتن من موجب شادی اسرائیل و آمریکا و تروریست‌ها و فاسدین می‌شود».

وی گفت: «اتهام المالکی به من تنها در مزدور اسرائیلی بودن و قتل عراقی‌ها با وجودی که من از ریختن خون آنها از جمله المالکی جلوگیری کردم خلاصه نمی‌شود بلکه او به نیروهای امنیتی تعدی نموده و الحشد الشعبی را متهم به ترسو بودن کرده و آن‌ها را به فتنه و جنگ شیعی_شیعی تحریک کرده است».

رهبر جریان صدر در ادامه از نوری المالکی خواست تا خانه‌نشینی در پیش گرفته و از فعالیت سیاسی کنار بکشد یا خود را تسلیم نهاد قضایی کند.

عراق بخشی از اردوگاه آمریکایی - صهیونیستی نمی‌شود

العامری در بخش دیگری از سخنرانی امروزش، به موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پرداخت و تصریح کرد: عراق نمی‌تواند بخشی از اردوگاه آمریکایی - صهیونیستی در منطقه باشد.قضیه فلسطین در ضمیر و نهاد همه عراقی‌ها زنده است و عراق نمی‌تواند بخشی از سیستم عادی سازی روابط با اسرائیل باشد.

وی تاکید کرد: ما اجازه نخواهیم داد عراق بخشی از اردوگاه صهیونیستی در منطقه باشد و با خواست و اراده عراقی‌های صادق و وفادار، منافع رژیم صهیونیستی محقق نمی‌شود.

انتخاب سریع رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق

هادی العامری در ادامه افزود:انتخاب سریع رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر بیانگر مطالبه فوری برای بازگرداندن ثبات و اعتبار به کشور است. چارچوب هماهنگی در نهایی کردن پرونده انتخاب نخست‌وزیر برای تکمیل بقیه مراحل قانونی و تسریع در تشکیل دولت جدی است. از برادران کُرد می‌خواهیم که موضوع انتخاب رئیس‌جمهور را نهایی کنند همان‌طور که از چارچوب هماهنگی می‌خواهیم که موضوع انتخاب نخست‌وزیر را به سرانجام برساند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها