امیرعبدالهیان در گفتگو با همتای اماراتی:

رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا نشست اخیر جده را به یک بحران در منطقه تبدیل کند

رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا نشست اخیر جده را به یک بحران در منطقه تبدیل کند
سه شنبه 4 مرداد 1401 - 22:22

وزیر خارجه امارات عربی متحده در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان نسبت به برداشتن گام‌های بلندتری برای توسعه روابط با ایران ابراز امیدواری کرد.

العالم - ایران

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) چهارم مرداد ماه در گفت‌وگوی تلفنی با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، در خصوص روند توسعه روابط دوجانبه و برخی مسائل منطقه‌ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو با اشاره به نگاه مثبت مقامات عالی رتبه دو کشور به مناسبات فیمابین، از ارتقای سطح روابط دو کشور استقبال و آن را یک گام مهم در روند توسعه روابط دو جانبه ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه را موجب بی ثباتی و ناامنی در منطقه خواند و افزود: رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا نشست اخیر جده را به یک بحران در منطقه تبدیل کند، اما با درایت کشورهای شرکت کننده منطقه، موضوعات همکاری‌های منطقه‌ای، پیشرفت و امنیت مورد تاکید قرار گرفت.

* برای رسیدن به یک نتیجه خوب و پایدار جدی هستیم

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ارتباط با مذاکرات رفع تحریم‌ها خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا به تلاش‌های خود برای به نتیجه رسیدن مذاکرات ادامه می‌دهد و ما برای رسیدن به یک نتیجه خوب و پایدار جدی هستیم.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فیمابین، ارتقای سطح نمایندگی‌های سیاسی را در چارچوب اهمیت گسترش روابط دو کشور همسایه و تمایلات دو ملت برادر و علاقمندی مقامات عالیه دو کشور به این هدف خواند.

وزیر امور خارجه امارات افزود: ما تردیدی نداریم که نه تنها می‌توانیم گرمی روابط دو کشور را بازگردانیم، بلکه افق‌های تازه‌ای را نیز به روی روابط بگشاییم، به ویژه در شرایطی که با چالش‌های متعددی در منطقه از جمله مسائل زیست محیطی و آب و هوایی مواجه هستیم.

وی افزود: همچنین فرصت‌های اقتصادی بیشماری در دو کشور برای دو ملت فراهم است که می‌توانیم از آنها به نحو مطلوبی بهره‌برداری کنیم و سفرهای متقابل مقامات، تجار و کارشناسان تاثیر بسزایی در این خصوص دارد.

شیخ عبدالله بن زاید تاکید کرد: برای ما صلح و ثبات و خیر و عزت برای ایران به عنوان کشور همسایه و برادر ما بسیار مهم است، چرا که بر روی کشور ما نیز تاثیر مثبت می‌گذارد و امیدواریم که در آینده بتوانیم گام‌های بلندتری را برای توسعه روابط دو کشور برداریم.

پربیننده ترین خبرها