هنیه: جلوی تجاوزات اسرائیلی گرفته شود

هنیه: جلوی تجاوزات اسرائیلی گرفته شود
پنج‌شنبه 13 مرداد 1401 - 13:23

رهبر حماس در گفت‌وگوی تلفنی با یک مقام سازمان ملل خواستار توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، توقف شهرک‌سازی و پایان یورش‌ها به مسجدالاقصی شد.

العالم - فلسطین اشغالی

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس چهارشنبه شب (دیشب) با «تور وینسلند» هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح منطقه تلفنی گفت‌وگو کرد.

بر اساس گزارش «رأی الیوم»، در این تماس درباره بستن گذرگاه‌های غزه، تجاوزات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، بازداشت‌ها و شهرک‌سازی صهیونیستی صحبت شد.

رژیم صهیونیستی برای سومین روز متوالی گذرگاه‌های «بیت حانون» و «کرم ابوسالم» و مسیرهای داخل شهرک‌های صهیونیستی در مجاورت غزه را بسته است.

بر اساس بیانیه حماس، هنیه در این تماس خواستار توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، توقف شهرک‌سازی و پایان یورش‌ها به مسجدالاقصی شد.

رهبر حماس همچنین سیاست سازماندهی ‌شده رژیم اسرائیل در محاصره غزه را مردود و محکوم دانست و خواستار ایفای نقش سازمان ملل برای توقف این جنایات شد.

وی از سازمان ملل خواست به مسؤولیت‌های خود در قبال رسیدن سوخت و دیگر نیازها به ملت فلسطین بویژه آوارگان عمل کند.

هنیه همچنین تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را مردود خواند و خواستار توقف این تهدیدات شد.

بامداد سه‌شنبه بود که نظامیان صهیونیست با حمله به اردوگاه جنین، یک فلسطینی را به شهادت رساندند و بسام السعدی را نیز بعد از مجروح شدن، بازداشت کردند.

همان شب سرایا القدس با اعلام بسیج عمومی نیروها و رزمندگانش در تمام اراضی فلسطین، گفت: «ما آماده‌ایم که اگر تجاوز متوقف نشود، با قدرت پاسخ دهیم».

پربیننده ترین خبرها