چرا اسرائیل اینبار جهاد اسلامی را نشانه رفته است؟

چرا اسرائیل اینبار جهاد اسلامی را نشانه رفته است؟
يکشنبه 16 مرداد 1401 - 19:47

خبر: نبرد میان اسرائیل و جهاد اسلامی فلسطین در حالی سومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که برخی شهرهای اسرائیلی برای اولین بار در طول تاریخ هفتاد و چند ساله رژیم با صدای آژیر خطر و موشک مواجه می‌شوند.

تحلیل:

- در عملیات اخیر به نظر می‌رسد اسرائیل با جستجو خانه به خانه فرماندهان جهاد اسلامی و تلاش برای ترور آنها می‌کوشد تا از برنده‌ترین و سرسخت‌ترین دشمن خود در اراضی اشغالی زهر چشم بگیرد، زهر چشمی که منجر به کمرنگ شدن انگیزه‌های مقاومت در میان سایر گروه‌های مقاومت شود.
- حملات رژیم در طول سه روز گذشته البته به شهادت و زخمی شدن تعدادی از مردم بی دفاع هم انجامیده است اما برخلاف انتظار رژیم آنچه از داخل فلسطین و از سوی مردم این کشور و نیروهای مقاومت شنیده می‌شود جزئیات وحدت و همدلی در برابر تجاوز رژیم نیست.
- دیشب و همزمان با درگیری‌ها، دولت موقت رژیم به شهرک نشینان اجازه ورود بی‌مانع برای حمله به مسجدالاقصی را داد، نخست وزیر ۴ماهه رژیم با حمله به غزه از یکسو و صدور اجازه حمله به مسجدالاقصی از دیگر سو در عمل مشغول گونه‌ای ابراز قدرت است تامراتب رای اوری خود درانتخابات پیش رو در اسرائیل را فراهم کند.
- اینکه بعد از سفر بایدن به اسرائیل این حملات صورت داده شده در کنار حمایت آمریکا و اروپا از این اقدام تحت عنوان حق مشروع اسرائیل در دفاع از خود گویای جریانات و سیاست‌های پشت این تصمیم است
- شلیک حداقل ۴۰۰ موشک از فلسطین به سمت اسرائیل که برخی از آنها در مناطقی از اسرائیل برای اولین بار به زمین می‌نشینند؛ هم از ذحایر غنی تسلیحاتی جهاد اسلامی خبر می‌دهد، هم انگیزه بالای دفاعی این گروه جهادی را نشان می‌دهد و هم به اسرائیل تفهیم میکند که مقاومت فلسطین روز بروز نوتر، پویاتر، جدی‌تر، به روزتر و مسلح‌تر از پیش می‌شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها