بازیهای کشورهای اسلامی/ رستمی دومین طلای کشتی فرنگی را دشت کرد

بازیهای کشورهای اسلامی/ رستمی دومین طلای کشتی فرنگی را دشت کرد
جمعه 21 مرداد 1401 - 22:49

محمدرضا رستمی در وزن ۷۲ کیلوگرم، دومین مدال طلای فرنگی‌کاران را در بازی‌های کشورهای اسلامی بدست آورد. مهدی بالی هم مدال برنز وزن ۹۷ کیلوگرم را به گردن آویخت.

العالم_اروپا

مسابقات رده‌بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از ساعت ۱۹ امروز (جمعه) در شهر قونیه ترکیه در حال برگزاری است.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر شهروز اوچیلوف از تاجیکستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر ۴ از سد میرزابک رحمت‌اف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. رستمی با نتیجه ۹ بر ۸ مقابل اولو غنی‌زاده از جمهوری آذربایجان به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر عارف نیفتولایف از جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر ۳ مقابل اوزور ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر آدم بودجملین از الجزایر را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم رسول گرمسیری در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب محمدقدیر رسول‌اف از ازبکستان شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، گرمسیری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها