ترکیه باز هم «بشار اسد» را مورد حمله لفظی قرار داد

ترکیه باز هم «بشار اسد» را مورد حمله لفظی قرار داد
شنبه 22 مرداد 1401 - 16:34

وزیر کشور ترکیه در حمله‌ای لفظی به رئیس‌جمهور سوریه، حکومت دمشق را ظالم خواند.

العالم - ترکیه

«سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه در حمله‌ای لفظی به «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، کشورش را حامی سوری‌ها و نظام سیاسی دمشق را «ظالم» توصیف کرد.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»، وزیر کشور ترکیه در پیامی ادعا کرد که کشورش «مردم سوریه را که از بی‌عدالتی رژیم این کشور رنج می برند، تنها نگذاشته و نخواهد گذاشت».

سلیمان سویلو بعد از این ادعاها و اتهامات علیه دمشق، در توییتی گفت که حساب‌های شبکه‌های اجتماعی در شمال سوریه قبلاً کلماتی را از زبان او منتشر کرده بودند که هرگز به زبان نیاورده بود.

وزیر ترکیه‌ای در ادامه اذعان کرد: این موضوع قابل درک است؛ آنچه اتفاق افتاد نقشه‌ای از سوی گروه «قسد» [شبه‌نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه]، سازمان پ.ک.ک [حزب کارگران کردستان]، شرکت «BYD» نظام سیاسی [سوریه] و قطعاً تحریک‌کنندگان دیگر است.

وی پس از این اتهام که مردم سوریه زیر «سرکوب رژیم اسد» و «YPG» [یگان‌های مدافع خلق] تنها نخواهند ماند، مدعی شد: «ترکیه انسانیت، دوستی و همسایگی خود را حفظ می‌کند».

سلیمان سویلو در فضای سیاسی داخل ترکیه نیز موجب حواشی بسیاری شده است و هر از چند گاهی با ادعاهای عجیب بر سر زبان‌ها می‌افتد. او پیش از این، با ذکر اتهاماتی بی‌اساس به یکی از سران احزاب سیاسی کشورش، حمله کرده بود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها