تظاهرات بانوان افغانستانی در اعتراض به تعطیلی مدارس دخترانه+ فیلم

تظاهرات بانوان افغانستانی در اعتراض به تعطیلی مدارس دخترانه+ فیلم
شنبه 22 مرداد 1401 - 19:53

شماری از بانوان در پایتخت افغانستان و برخی ولایات دیگر امروز در اعتراض به تعطیلی مدارس دخترانه و نیز شرایط معیشتی نامناسب دست به تظاهرات زدند.

العالم - آسیا

منابع خبری امروز از تظاهرات اعتراضی بانوان در افغانستان گزارش دادند.

بر اساس گزارش‌ها همزمان با نزدیک شدن سالروز تسلط دوباره طالبان بر افغانستان، زنان در کابل با تجمعاتی اعتراض‌آمیز، خواستار تامین حقوق خود از سوی حکومت سرپرست شدند.

در همین حال برخی منابع از بازداشت بیش از ۱۰ خبرنگار و کارمند رسانه‌ای در جریان این تظاهرات خبر دادند.

به گفته این منابع، این خبرنگاران در هنگام پوشش این تجمعات از سوی نیروهای طالبان بازداشت شده‌اند. گفته می‌شود که طوبا ولی‌زاده،‌ خبرنگار طلوع‌نیوز نیز در میان بازداشت‌شدگان است.

بر اساس گزارش‌ها، در میان خبرنگاران بازداشت شده، خبرنگاران خارجی نیز حضور داشته‌اند.

برخی منابع خبری مدعی شدند که طالبان خبرنگاران خارجی را در اثر فشارها آزاد کرده، اما خبرنگاران داخلی را به جای نامعلومی انتقال داده‌اند.

طالبان تاکنون در این باره اظهارنظری نکرده‌اند.

همچنین تصاویر و فیلم‌های ارسالی از این تحمعات حکایت از درگیری نیروهای طالبان و شلیک چندین تیر هوایی از سوی نیروهای امنیتی داشت.

تظاهرات بانوان افغانستانی

گفته می‌شود که بانوان امروز در اعتراض به تعطیلی مدارس دخترانه و وضعیت نامناسب اجتماعی و معیشتی با سر دادن شعارهای «کار، نان و آزادی» به خیابان‌ها آمدند.

این تاکنون چندمین تظاهرات اعتراضی بانوان در افغانستان در واکنش به تعطیلی مدارس دخترانه و نبود کار و وضعیت بد معیشتی بوده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها