بازدید رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق از دانشگاه صنعتی مالک اشتر

بازدید رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق از دانشگاه صنعتی مالک اشتر
يکشنبه 23 مرداد 1401 - 18:26

هیئتی عراقی متشکل از رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق، سپهبد سعید مزهر محسن العلاق و هیئت همراه از دستاورد‌های علمی و تحقیقاتی دانشگاه صنعتی مالک اشتر بازدید کردند.

العالم - ایران

در راستای تبادل علمی و استفاده از تجارب دانشگاه صنعتی مالک اشتر هئیتی عراقی از دستاورد‌های علمی و تحقیقاتی این دانشگاه و نمایشگاه دائمی آن بازدید به عمل آورد و تفاهم نامه‌ای در زمینه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی و تبادل دانشجو و استاد به امضای طرفین رسید.

در این بازدید سردار سرتیپ قاسم تقی زاده رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر پس از معرفی دانشگاه و ماموریت‌های مختلف علمی و تحقیقاتی آن به برنامه ریزی در بحث آموزش اشاره کرد و افزود: برآنیم تا نسل چهارم و پنجم آموزش را در این دانشگاه توسعه دهیم.

وی اظهار داشت: در کنار سازمان‌های صنعتی در زمینه توسعه طرح‌های دفاعی از جمله هوافضا، رادار، الکترونیک، کوانتوم و هوش مصنوعی همکاری داریم و به صورت شبانه روزی فعالیت‌های دشمن را رصد می‌کنیم و نقاط قوت و ضعف دشمن را می‌شناسیم و برای آن تدبیر می‌کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت مدیریت در دانشگاه و اداره امور سازمان‌های صنعتی افزود: ما در دانشگاه مدیر تربیت می‌کنیم و بر این باوریم که از آنجایی که محققین و دانشمندان از درجات بالایی برخوردارند حتماً مدیران آن‌ها هم باید به لحاظ علوم مدیریت قوی باشد تا بتواند در سطح صنایع با مدیریت درست و صحیح کشور را رهنمون سازند.

وی افزود: این دانشگاه علاوه بر اینکه سهم بزرگی از فارغ التحصیلان را در سطح نظامی در کشور معرفی می‌کند در سطوح مختلف مدیریت عالی در سطح ملی هم افراد بسیاری را به عنوان وزیر و معاون وزیر معرفی کرده است.

سردار تقی زاده در پایان با اشاره به اینکه هدف این گونه همکاری‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق مادی و مالی نیست گفت: هدف ما توسعه روابط و مناسبات با کشور دوست و همسایه است. همچنان که در زمان حضور داعش در عراق دغدغه امنیت این کشور را داشتیم امروز هم برای تعلیم و آموزش شما دغدغه داریم و از آن استقبال می‌کنیم. «ایران و العراق لایمکن الفراق!»

سپهبد سعید مزهر رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق نیز در پایان این دیدار با تشکر از حسن استقبال و مهمان نوازی سردار تقی زاده اظهار داشت: من از دورانی که داعش مناطقی از عراق را اشغال کرده بود، مسئولیت‌های مختلفی در ارتش عراق داشتم و در آن دوران شاهد کمک‌های فراوان شما به عنوان جانشین وزیر دفاع ایران به ملت عراق بودم.

رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق ادامه داد: من معتقدم که هر گونه دستاورد و نوآوری از چنین مراکز علمی آغاز و تولید می‌شود و امیدوارم این دیدار به عنوان گام مقدماتی و موفقیت آمیز برای دانشگاه صنعتی مالک اشتر و دانشگاه دفاعی عراق باشد.

در ابتدای این دیدار هیئت عراقی از برخی توانمندی‌ها و دستاورد‌های دانشگاه صنعتی مالک اشتر در قالب نمایشگاه دائمی بازدید کردند.

در پایان این دیدار نیز تفاهم نامه همکاری با موضوع تبادل استاد و دانشجو و همکاری‌های علمی و تحقیقاتی به امضای طرفین رسید.

پربیننده ترین خبرها