رژیم آل خلیفه با یهودی‌سازی منامه مرزهای خیانت را در نوردید

رژیم آل خلیفه با یهودی‌سازی منامه مرزهای خیانت را در نوردید
پنج‌شنبه 27 مرداد 1401 - 11:47

اصطلاح "عادی سازی روابط" به عنوان اصطلاح "دیپلماتیک"، برای رژیم های عربی خلیج فارس سازشکار با رژیم صهیونیستی به کار می رود، اما واژه «خیانت» مناسبتر است. پس از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، آل خلیفه با "یهودی سازی منامه" و عبور از مرزهای خیانت، راه نفس کشیدن مردم بحرین را در عرصه های مختلف می بندد.

العالم _بحرین

عادی سازی روابط از سوی بحرین از مرزهای خیانت فراتر رفته و کار به یهودی سازی منامه پایتخت این کشور رسیده است. شیخ می بنت محمد آل خلیفه وزیرسابق فرهنگ بحرین با وجود عضو خانواده آل خلیفه بودن در 20 ژوئیه 2022، به دلیل دست ندادن با سفیر تل‌آویو برکنار شد.

پیش از این، می بنت محمد آل خلیفه، از یهودی‌سازی محله های قدیمی منامه که شامل باب البحرین و خیابان المتنبی تا کنیسه یهودیان واقع در خیابان صععة بن صوحان در بخش قدیمی منامه خودداری کرده بود و اداره تحت مدیریت او، از دادن مجوز به سرمایه‌گذاران یهودی آمریکایی برای ساخت یک محله یهودی‌نشین با نمادهای مختص به آن‌ها و ستاره داوود و استقبال از گردشگران از باب البحرین تا کنیسه یهودیان اجتناب ورزیده بود.

به گفته منابع آگاه، طرح یهودی سازی منامه با هدف تبدیل حدود 40 درصد از محله های شهر قدیمی به مسیرها، ساختمان ها و نمادهای یهودی است و به منظور ساخت محله یهودیان در منامه تلاش بی وقفه ای برای خرید ساختمان های قدیمی و با قیمت های بسیار بالا صورت می گیرد.

عبدالله بن احمد آل خلیفه معاون وزیر امور خارجه بحرین که برادر خلیفه بن احمد آل خلیفه رئیس جدید اداره فرهنگ و آثار باستانی نیز هست، آشکارا اعلام می کند: "ما از روابط خود با اسرائیل خجالت نمی کشیم، ما پنهانی کار نمی کنیم."

در پاسخ به صحبت عبدالله آل خلیفه باید خاطرنشان کرد چه کسی گفته است که شما شرم دارید؟ آیا کسی هست که در این حقیقت شک داشته باشد؟ اگر شرم داشتید سرمایه و کشور خود را به خاطر پست و مقام خود ویران نمی کردید! اگر حیا داشتید برای تداوم حکومت طایفه‌ای، ظالمانه و ارتجاعی خود منامه و کشورتان را یهودی سازی نمی کردید! اما بدانید راهی که می روید به استقرار حکومت نامشروع شما منتهی نمی شود، زیرا هر آنچه بر باطل بنا شده است باطل است.

پربیننده ترین خبرها