روسیه: جوهر دیپلماسی آمریکا ایجاد تنش در سراسر جهان است

روسیه: جوهر دیپلماسی آمریکا ایجاد تنش در سراسر جهان است
شنبه 5 شهريور 1401 - 21:16

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که جوهر دیپلماسی کاخ سفید ایجاد تنش در سراسر جهان و تبلیغ آمریکا به عنوان تضمین کننده صلح و ثبات است.

العالم - اروپا

بنابر گزارش خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه در کانال تلگرامی خود نوشت: دیپلمات های آمریکایی در سراسر جهان با ماموریت شعله‌ور کردن آتش جنگ فعالیت می‌کنند.
زاخارووا در واکنش به اظهارات رام امانوئل سفیر آمریکا در ژاپن گفت با سخنان این سفیر معلوم می‌شود که دیپلمات‌های آمریکایی در سراسر جهان به دنبال چه چیزی هستند. وی گفت: از صحبت‌های سفیر آمریکا به خوبی واضح است که آنها در سراسر جهان به دنبال منافع خودشان هستند و در واقع نوعی دیپلماسی تجاری دارند.
زاخارووا خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در سراسر جهان با هدف نابود کردن روابط تجاری کشور چین درصدد رسیدن به منافع شخصی خودشان هستند. البته چنین دیپلماسی تجاری با اجبار و تهدید همراه است.
رام امانوئل سفیر آمریکا در کشور ژاپن در مصاحبه‌ با رسانه‌ها به صراحت اعلام کرد که ژاپنی‌ها آماده هستند برای جلوگیری از تحریم و بی‌ثباتی هزینه بیشتری پرداخت کنند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه این اظهارات سفیر آمریکا را برای جذب سرمایه‌های کشور ژاپن در جهت منافع کشور آمریکا ارزیابی کرد.
به گفته زاخارووا، تشویق نظامی‌سازی و دامن زدن به تنش‌های جدید سومین دستور کار دیپلماتیک ایالات متحده است.

امانوئل از پیشنهاد ارائه شده توسط فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن برای تقویت قابل توجه بودجه دفاعی و پتانسیل نظامی آن استقبال کرد.
زاخارووا در پایان گفت: جوهر دیپلماسی آمریکا ایجاد تنش در سراسر جهان و تبلیغ آمریکا به عنوان تضمین کننده صلح و ثبات است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها