وزیر دارایی آلمان نسبت به بروز شوک اقتصادی هشدار داد

وزیر دارایی آلمان نسبت به بروز شوک اقتصادی هشدار داد
دوشنبه 7 شهريور 1401 - 15:23

کریستین لیندنر وزیر دارایی آلمان ضمن هشدار نسبت به بروز شوک اقتصادی برای بزرگترین اقتصاد اروپا از دولت برلین خواست برای کنترل قیمت برق به سرعت وارد عمل شود.

العالم ـ اروپا

بنابر گزارش خبرگزاری بلومبرگ، «کریستین لیندنر» وزیر دارایی آلمان ضمن هشدار نسبت به شوک عظیم اقتصادی برای آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا، تاکید کرد که دولت باید به سرعت اقدامی برای کنترل افزایش قیمت برق انجام دهد.

لیندنر در مصاحبه ای با روزنامه "بیلد ام زونتاگ" خاطرنشان کرد: در صورت وارد نشدن سریع دولت برای کنترل افزایش بهای برق، تورم به طور فزاینده ای بالا می رود. بازار برق باید به گونه‌ای بازنگری شود تا قیمت‌ها همزمان با افزایش بهای گاز گران‌تر نشود.

در پی آغاز جنگ در اوکراین، اروپا در حال حاضر با بدترین بحران انرژی دهه‌های اخیر دست و پنجه نرم می کند، ضمن آنکه افزایش هزینه های گاز و برق تورم را افزایش داده و از ارزش یورو کاسته است.

«سباستین دالین» مدیر مؤسسه تحقیقات اقتصادی IMK نیز درخصوص شرایط کنونی حاکم بر بازار انرژی گفت که به نظر می رسد برخی اعضای دولت اولاف شولتز (صدراعظم آلمان) درکی از وضعیت کنونی ندارند و هشدار داد که آلمان با یک شوک بزرگ اقتصاد کلان روبرو است.

دالین در مصاحبه ای گفت: بر اساس برآورد یک موسسه مستقر در دوسلدورف، شرکت ها، خانوارها و ایالت های کشور باید در سال آینده بیش از ۲۰۰ میلیارد یورو یا نزدیک به ۵ درصد از تولید ناخالص داخلی را به دوش بکشند.

به گزارش ایرنا، جمهوری چک که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، پیشتر اعلام کرده بود که نشست اضطراری وزرای انرژی را برای بحث بر سر راه حل های احتمالی به منظور مقابله با بحران تشکیل می دهد.

همزمان «استفان ویل» یکی از اعضای حزب سوسیال دموکرات آلمان (حزب صدراعظم آلمان)، دیروز (یکشنبه) وضعیت کشورش را نگران‌کننده توصیف کرد و خواستار مداخله سریع و قاطع دولت شد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها