ارتش سوریه مواضع گروه تروریستی جبهه النصره را درهم کوبید

ارتش سوریه مواضع گروه تروریستی جبهه النصره را درهم کوبید
چهارشنبه 9 شهريور 1401 - 16:20

یگان های توپخانه و موشکی ارتش سوریه مواضع گروه تروریستی جبهه النصره و دیگر تروریست های هم پیمان آن را درهم کوبیدند.

العالم - سوریه

به نقل از روزنامه الوطن سوریه، یگان ارتش سوریه مستقر در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب، مواضع و پایگاه های گروه های تروریستی عضو اتاق عملیات "فتح المبین" را، در پاسخ به نقض آتش بس در منطقه کاهش تنش، با موشک و توپخانه هدف قرار دادند.

یک منبع آگاه در گفت و گو با الوطن اعلام کرد که در این عملیات، مواضع گروه تروریستی النصره و دیگر تروریست های هم پیمان آن در روستاهای خربه الناقوس، العنکاوی، القاهره و الحمیدیه در استان حماه و النیرب، آفس، سفوهن، الفطیره، معربلیت، الرویحه، فلیفل و مجدلیا در استان ادلب را موشکباران کردند.

وی افزود: گروه های تروریستی عضو اتاق عملیات "فتح المبین" روز گذشته با نقض آتش بس در منطقه کاهش تنش، مواضع ارتش سوریه در جنوب و شرق استان ادلب را هدف قراردادند که با پاسخ ارتش سوریه روبرو شد.

ارتش سوریه در بادیه شرقی نیز، عملیات پاکسازی مناطقی از بیابان های استان های الرقه و دیرالزور را با وجود مساحت های گسترده مین گذاری شده توسط تروریست های داعش، شدت بخشیده است.

یگان های ارتش سوریه در همین مناطق درگیری های شدیدی با بازماندهای گروه تروریستی داعش داشته اند که منجر به کشته و زخمی شدن تروریست ها و فرار شماری از آن ها به عمق بیابان های منطقه شد.

منطقه کاهش تنش ادلب شامل استان ادلب و بخش‌هایی از استان‌های حلب، حماه و لاذقیه است و در این مناطق عناصر تروریستی جبهه النصره و شبه نظامیان مسلح وابسته به ترکیه حضور دارند.

براساس توافق سال ۲۰۱۷ میلادی میان ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن، صلح آستانه (نام پیشین پایتخت قزاقستان که اکنون نورسلطان شده است)، چهار منطقه امن در سوریه ایجاد شد.

سه منطقه در سال ۲۰۱۸ میلادی به کنترل ارتش سوریه درآمد، اما منطقه چهارم که ادلب استانی در شمال غربی سوریه و مناطقی چون لاذقیه، حما و حلب را در بر می گیرد، هنوز در دست گروه های تروریستی قرار دارد و گفته می شود کنترل این منطقه بیشتر در اختیار گروه تروریستی جبهه النصره است.

اواخر تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی، سران روسیه و ترکیه در سوچی روسیه به توافقی دست یافتند که طی آن ترکیه وعده داد که بدون خونریزی تروریست‌های مستقر در این منطقه را خارج یا خلع سلاح کند، اتفاقی که تا امروز رخ نداده است و تروریست ها در این منطقه هر از چندگاهی به نیروهای نظامی سوریه یا پایگاه روسیه در اطراف این منطقه حمله می کنند.

ایرنا

پربیننده ترین خبرها