توفان مدارس و فرودگاه‌های کره‌جنوبی را تعطیل کرد

توفان مدارس و فرودگاه‌های کره‌جنوبی را تعطیل کرد
دوشنبه 14 شهريور 1401 - 14:51

کره جنوبی با نزدیک شدن توفان «هینامنور» مدارس را تعطیل و پروازهای هواپیماها را لغو کرد و برخی کسب و کارها نیز عملیات خود را به حالت تعلیق درآوردند.

العالم ـ آسیا

بنابر گزارش شبکه خبری الجزیره، براساس گزارش اداره هواشناسی کره جنوبی انتظار می‌رود این توفان یکی از بزرگ‌ترین و قوی‌ترین توفان‌ها در کره جنوبی باشد و پیش‌بینی می ‌شود صبح سه‌شنبه این توفان به اطراف سواحل جنوب‌شرقی شهر بوسان که دومین شهر بزرگ این کشور است برسد.

باران شدید و بادهای سهمگین سواحل جنوبی این کشور را دربرگرفته است و این توفان «هینامنور» با سرعت ۲۴ کیلومتر در ساعت به سمت شمال در حرکت است و در نهایت به سوی جزیره «ساپورو» واقع در شمال ژاپن می‌رود.

«یون سوک یول» رئیس جمهوری کره جنوبی یک روز پس از دستور به نهادهای کشورش برای به حداقل رساندن خسارات این توفان که به لحاظ درجه‌بندی در رتبه توفان‌های " بسیار قوی " قرار می‌گیرد اعلام موقعیت اضطراری کرد. درجه‌بندی توفان‌ها در کره جنوبی به ۴ دسته عادی، قوی، بسیار قوی و فوق العاده قوی تقسیم‌بندی می‌شوند.

علاوه بر این هشدارها برای جزیره «ججو» واقع در جنوب کشور نیز مانند تعداد دیگری از شهرهای جنوبی صادر شده است.

تاکنون تلفاتی از این توفان گزارش نشده است. با وجود این بیش از ۱۰۰ نفر از منازل خود تخلیه شدند و دستکم به ۱۱ مکان آسیب و خسارت وارد شده است.

هینامنور یازدهمین توفان ثبت شده طی سال جاری میلادی در کره جنوبی است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها