مسکو: انتظار بهبود روابط با لندن در دوره تراس را نداریم

مسکو: انتظار بهبود روابط با لندن در دوره تراس را نداریم
سه شنبه 15 شهريور 1401 - 12:14

سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه گفت مسکو انتظار بهبود روابط با لندن در دوره نخست‌وزیری «لیز تراس» را ندارد.

العالم - اروپا

بعد از انتخاب «لیز تراس» به عنوان نخست‌وزیر انگلیس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه گفت مسکو انتظار بهبود فوری روابط با لندن در دوره نخست‌وزیری وی با توجه به اظهارات ضد روسی او را ندارد.

این دیپلمات ارشد روس در ادامه به اظهارات پیشین تراس علیه روسیه در سمت وزیر خارجه اشاره کرد. پسکوف پیش‌تر هم درباره چشم انداز روابط مسکو و لندن گفته بود که «در آینده قابل پیش‌بینی، انتظار هیچ تغییری نداریم. نمی‌خواهم بگویم که این تغییرات می‌تواند به سمت بدتر شدن باشد، زیرا تصور چیزی بدتر از این سخت است».

به گفته این مقام روس، «ظاهراً نامزدهای نخست‌وزیری انگلیس در رقابت برای جانشینی بوریس جانسون در لفاظی ضد روسی و این که چه اقدامات بیشتری علیه روسیه انجام دهند، با هم رقابت کردند. فکر نمی‌کنم بتوان به چیزی مثبت امیدوار بود».

تراس دوشنبه (پنجم سپتامبر) بعد از پیروزی در رهبری حزب حاکم محافظه‌کار در مقابل «ریشی سوناک» وزیر دارایی سابق به عنوان نخست‌وزیر جدید انگلیس اعلام شد. وی صراحتاً بر موضع جنگ‌طلبانه خود در قبال روسیه تاکید کرده و بارها خواستار کمک نظامی به اوکراین شده است. او همچنین بر تشدید تحریم‌ها علیه روسیه اصرار دارد.

روابط میان روسیه و انگلیس طی سال‌های گذشته رو به تیرگی بوده و از زمان شروع جنگ اوکراین، لفاظی‌های مقامات لندن علیه مسکو آشکارتر و تندتر شده‌اند. انگلیس در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین حامیان اوکراین محسوب می‌شود و بوریس جانسون سه بار در طول جنگ در اوکراین به این کشور سفر کرد.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها