سفر شبانه وزیر خارجه آلمان به کی‌یف

سفر شبانه وزیر خارجه آلمان به کی‌یف
شنبه 19 شهريور 1401 - 13:55

«آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان برای تاکید بر ادامه حمایت‌های این کشور از اوکراین، جمعه شب (دیشب) با قطار خود را به کی‌یف رساند.

العالم - اروپا
پس از سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به پایتخت اوکراین و دیدارش با مقام‌‌های این کشور، همتای آلمانی او نیز به کی‌یف رفته است.

آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان برای دومین بار طی چند ماه اخیر به کی‌یف رفته تا بر تداوم «کمک‌های تسلیحاتی و انسان دوستانه» آلمان از اوکراین تاکید کند.

به گزارش «ان‌تی‌وی»، سفر وزیر خارجه آلمان به اوکراین به دلایل امنیتی شبانه و با استفاده از قطار انجام شده و او هم اکنون در کی‌یف حضور دارد.

آنالنا بائروک در بدور ورود به کی‌یف در توضیح چرایی سفرش به اوکراین گفت: «من امروز به کی‌یف سفر کردم تا نشان بدهم آنها (اوکراینی‌ها) می‌توانند همچنان به ما اتکا کنند».

وی با بیان اینکه آلمان تا زمانی که ضروی باشد به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد، بر تداوم «تحویل تسلیحات و ارائه حمایت انسان دوستانه و مالی (آلمان به اوکراین)» تاکید کرد.

دومین سفر وزیر خارجه آلمان به اوکراین از زمان آغاز درگیری‌های این کشور با روسیه در شرایطی انجام شده که وی پیش از این اظهارنظری جنجالی درباره لزوم حمایت‌های تسلیحاتی آلمان به اوکرایت مطرح کرده بود.

بائربوک چندی قبل گفته بود اوکراین در هر شرایطی اولویت دولت این کشور است و مهم نیست آلمان‌ها چه فکری می‌کنند یا زندگی‌شان چقدر سخت می‌شود. وزیر خارجه آلمان طی کنفرانس ۳۱ آگوست (۹ شهریور) در پراگ گفت که حتی اگر آلمان‌ها به دلیل قیمت بالای انرژی برای اعتراض به خیابان بیایند، برلین باید با حفظ تحریم‌ها علیه روسیه، به حمایت از اوکراین ادامه دهد.

به گزارش فارس، اظهارنظر وزیر خارجه آلمان در شرایطی مطرح شد که وی پیشتر گفته بود، انبار تسلیحاتی این کشور برای ارسال مقادیر بیشتری از سلاح به اوکراین کافی نیست و با کمبود جدی مواجه است.

پربیننده ترین خبرها