روسیه: ۳۰۰ نظامی اوکراینی در یک روز کشته شدند

روسیه: ۳۰۰ نظامی اوکراینی در یک روز کشته شدند
شنبه 19 شهريور 1401 - 20:42

وزارت دفاع روسیه از کشته شدن ۳۰۰ نظامی اوکراینی در عرض یک روز در منطقه «خارکیف» و «دونتسک» خبر داد.

العالم - اروپا

وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) از حمله هوایی به مواضع و مقرهای شبه‌نظامیان و نظامیان اوکراینی از جمله سازمان افراطی «کراکن» در «بالاکلیا» و «چوگویف» در منطقه «خارکیف» و یک مرکز فرماندهی در «دونتسک» خبر داد.

به نوشته روسیا الیوم، «ایگور کوناشینکف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که طی این حملات ۳۰۰ نظامی اوکراینی کشته شده و ۱۵ دستگاه ماشین آلات نظامی نیز منهدم شده است.

طبق گزارش وی، نیروی هوایی روسیه هفت مقر فرماندهی نیروهیا اوکراینی در مناطق مختلف، ۴۸ واحد توپخانه، نیرو و تجهیزات در ۱۷۸ منطقه و شش انبار مهمات و سلاح‌های توپخانه را هدف قرار داده است.

نابودی دو تیپ راکت انداز و پنج تیپ توپخانه و هدف گیری توپخانه ۱۵۵ میلی متری M۷۷۷ ساخت آمریکا و انهدام ایستگاه رادار هوایی در نیکولایف، انهدام ۱۳ پهپاد و ره‌گیری و انهدام پنج راکت «هیمارس» از دیگر دستاوردهای امروز ارتش روسیه در اوکراین بود.

به گزارش فارس، به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه، از ابتدای آغاز جنگ در اوکراین، ۲۹۳ هواپیما، ۱۵۲ بالگرد، ۱۹۲۹ پهپاد، ۳۷۴ سامانه موشکی ضدهوایی، ۴۸۷۰ دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی، ۸۳۰ موشک انداز، ۳۳۷۵ قطعه توپ و خمپاره صحرایی و ۵۴۳۲ خودروی ویژه نظامی ارتش و شبه‌نظامیان اوکراینی منهدم شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها