مخبر از برقراری خط هوایی با عراق برای ارسال مواد غذایی و آب برای زائران خبر داد

 مخبر از برقراری خط هوایی با عراق برای ارسال مواد غذایی و آب برای زائران خبر داد
شنبه 19 شهريور 1401 - 21:15

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: هماهنگی‌ها میان دولت ایران و عراق لحظه‌ای است و دو دولت می‌کوشند تا زیارت اربعین زوار ایرانی را تسهیل کنند.

العالم - ایران

محمد مخبر روز شنبه در گفت‌وگویی، زیارت اربعین را بزرگ ترین آیین دینی جهان اسلام دانست که از نظر تعداد شرکت‌کنندگان و وسعت برگزاری در طول تاریخ، بی‌سابقه بوده است.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: دولت عراق میزبانی از زوار اربعین را افتخار خود می‌داند و در آن کشور، شیعه و سنی، عرب و کرد، کنار یکدیگر به زائران حرم نوه رسول خدا (ص) خدمت می‌کنند.

دولت‌های ایران و عراق، دوشادوش هم به زائران اربعین خدمت می‌کنند

مخبر خاطرنشان کرد: دولت‌های ایران و عراق دوشادوش هم به زوار اربعین خدمت می‌کنند و برای آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای حضور میلیون‌ها زائر در کشور عراق برادرانه با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

وی تاکید کرد: وزارتخانه‌ها، نهادهای انقلابی، فعالان مردمی، استانداران و تمام دستگاه‌های ذیربط با محوریت ستاد مرکزی اربعین و وزارت کشور همه تلاش خود را به کار بسته اند، اما در عین حال گرمای هوا و میزان استقبال زائران و مشتاقان حسینی بسیار بی سابقه است.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: مردم عراق فداکارانه هر آنچه را در بضاعتشان بوده، برای میزبانی از برادران و خواهران ایرانی خود بر سر سفره آورده‌اند و خانه‌های خود را مهمان‌سرای آنان کرده‌اند و همدلانه میزبان آنان در این سفر معنوی بوده‌اند، اما باید توجه داشت که نقص بعضی زیرساخت‌ها و برخی کمبودها در آن کشور محدودیت‌هایی را ایجاد کرده است.

هماهنگی‌ها میان دولت ایران و عراق لحظه‌ای است/ برقراری خط هوایی برای ارسال مواد غذایی و آب

مخبر یادآور شد: هماهنگی‌ها میان دولت ایران و دولت عراق به شکل لحظه‌ای است و دو دولت می‌کوشند تا بالاترین حد ممکن، زیارت اربعین زوار ایرانی را در خاک ایران و عراق تسهیل کنند. ضمن اعزام اتوبوس‌های ایرانی به خاک عراق، یک خط هوایی برای ارسال مواد غذایی و آب به آن کشور نیز برقرار شده است تا در اسرع وقت، کمبودهای گزارش‌شده برطرف شود.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: انتظار جدی از مردم عزیز و زائران حسینی همکاری و عمل به توصیه‌های ستاد اربعین است تا ان‌شاءالله این راهپیمایی به نحو شایسته برگزار شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها