در جلسه هیات دولت؛

رئیسی: تسهیل بازگشت زائرین اربعین ضروری و نیازمند تلاش مضاعف است/ ماموریت رئیس جمهور به دستگاهها برای دستیابی به رشد اقتصادی

رئیسی: تسهیل بازگشت زائرین اربعین ضروری و نیازمند تلاش مضاعف است/ ماموریت رئیس جمهور به دستگاهها برای دستیابی به رشد اقتصادی
يکشنبه 20 شهريور 1401 - 21:53

رئیس‌جمهور افزایش بهره‌وری را لازمه رشد اقتصادی، رونق تولید و کارآمدی نظام اداری دانست و همه اعضای دولت را مکلف کرد نسبت به تحقق این مهم در دستگاه‌های خود برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

العالم_ایران

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه بعدازظهر امروز یکشنبه با اشاره به حضور گسترده و پرشور مردم کشورمان در مراسم امسال اربعین حسینی، از دولت و ملت عراق بابت تلاش برای تامین نیاز زائران اربعین و همچنین از همه دستگاههای اجرایی، امدادی، بهداشتی و نظامی کشور و رسانه ها بویژه رسانه ملی، برای کمک به برگزاری هر چه بهتر این مراسم جهانی، قدردانی کرد.

رئیس‌جمهور در عین حال تلاش مضاعف برای حل مشکلات زائران و تسهیل بازگشت آنها را ضروری دانست.

آیت‌‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش افزایش بهره‌وری را لازمه رشد اقتصادی، رونق تولید و کارآمدی نظام اداری دانست و همه اعضای دولت را مکلف کرد نسبت به تحقق این مهم در دستگاه‌های خود برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

رئیس‌جمهور کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها را از وظایف اولویت‌دار دستگاه‌های دولتی دانست و بر تلاش این دستگاه‌ها برای تحقق درآمدها از طرق پیش بینی شده مثل فروش اموال مازاد، مولد سازی دارایی و عرضه سهام دولتی تاکید کرد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به ضرورت استفاده بیشتر از ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای منطقه به وزارت امور خارجه و مسئولان اقتصادی دولت مأموریت داد که با ایجاد یک ساختار متمرکز برای پیگیری مستمر اجرای تفاهم نامه‌ها با دیگر کشورها، برای حضور ایران در بازارهای منطقه ای و جهانی برنامه‌ریزی کنند.

در آستانه شروع سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس و مراکز علمی کشور رئیس جمهور از وزارتخانه‌های آموزش وپرورش، علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان خواست همه همت خود را برای فراهم کردن زمینه حضور پرشور و نشاط جویندگان علم در مراکز آموزشی به کار گیرند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها