پوتین و صدراعظم آلمان گفتگو کردند

پوتین و صدراعظم آلمان گفتگو کردند
سه شنبه 22 شهريور 1401 - 21:36

صدراعظم آلمان و رئیس جمهور روسیه امروز در تماسی تلفنی درباره حل و فصل دیپلماتیک موضوع اوکراین به گفتگو پرداختند.

العالم - اروپا

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز سه شنبه در تماسی تلفنی به گفتگو پرداختند.

کابینه آلمان با صدور بیانیه ای در این ارتباط اعلام کرد: شولتز در گفتگوی تلفنی با پوتین در خصوص حل و فصل دیپلماتیک موضوع اوکراین گفتگو کرد.

صدر اعظم آلمان گفت که اقدام روسیه در الحاق بخش‌هایی از خاک اوکراین بدون پاسخ باقی نخواهد ماند و تحت هیچ شرایطی برسمیت شناخته نخواهد شد.

شولتز در این گفت‌وگوی تلفنی بر ضرورت تضمین امنیت نیروگاه هسته‌ای زاپوروژیا تاکید کرده است.

توافق انتقال غلات اوکراین نیز از دیگر محورهای گفت‌وگوی صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور روسیه بوده است.

بر اساس اعلام این رسانه، از سوی دیگر، طرفین در مورد وضعیت غذا در جهان هم به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

اولاف شولتز صدراعظم آلمان روز یکشنبه ادعا کرده بود: روسیه نمی تواند یک تامین کننده قابل اعتماد انرژی در نظر گرفته شود؛ زیرا ظاهراً مدت طولانی است که تعهدات قراردادی خود را نقض کرده است! روسیه دیگر به تعهدات قراردادی خود برای تحویل کالا عمل نمی کند. چیزی که همیشه حتی در دوران جنگ سرد وجود داشت، دیگر کار نمی کند: مسکو دیگر تامین کننده قابل اعتماد انرژی نیست!

وی جمعه گذشته هم اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا قبل از آمادگی برای شرایط لازم، سقف قیمت گاز وارداتی را تعیین نخواهد کرد.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین که چارلز میشل نیز در آن حضور داشت، گفت: ما نباید گاری را جلوتر از اسب قرار دهیم. ما اصلاً برای آن آماده نیستیم. فکر می‌ کنم ما باید واقعاً سخت روی آن کار کنیم. نکته مهم این است که ما هر کاری انجام می‌ دهیم تا قیمت‌ ها را پایین بیاوریم، ولی اتحادیه اروپا در حال حاضر آمادگی تعیین سقف قیمت گاز را ندارد.

تنظیم کننده شبکه گازی آلمان نیز روز شنبه گذشته و در پی قطع جریان گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱ روسیه اعلام کرد که وضعیت عرضه گاز آلمان در حال حاضر تضمین شده است، اما وضعیت بحرانی است و نمی‌توان احتمال وخامت بیشتر را رد کرد.

مهر

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها