کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲؛

ظهور فوق‌ستاره جدید کشتی ایران/ رحمان عموزاد با شکست حریف پرقدرت آمریکایی به طلای جهانی رسید+ ویدیو

ظهور فوق‌ستاره جدید کشتی ایران/ رحمان عموزاد با شکست حریف پرقدرت آمریکایی به طلای جهانی رسید+ ویدیو
يکشنبه 27 شهريور 1401 - 21:49

رحمان عموزاد با شکست حریف پرقدرت آمریکایی به مدال طلای جهانی رسید

العالم ـ ایران ـ ورزشی

رحمان عموزاد عموزاد خلیلی دارنده مدال طلای آسیا، در فینال وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان، جان دیاکومیهالیس از آمریکا، را با نتیجه درخشان ۱۳ بر ۸ شکست داد و مدال طلای جهانی را ازآن خود کرد.

عموزادرحمان عموزاد یکی از نمایندگان ایران در شب پایانی در رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ بود که در ششمین مبارزه و در دیدار فینال وزن ۶۵ کیلوگرم برابر رقیب آمریکایی خود توانست با اقتدار وی را شکست دهد.

عموزاد با کشتی هجومی خود در طول مسابقات به هیچ رقیبی رحم نکرد و با شایستگی قهرمان جهان شد.

عموزاد پیش از این در دور مقدماتی این وزن که روز گذشته(شنبه) برگزار شد، در دور نخست برابر جون سوک یون از کره جنوبی با نتیجه ۸ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد نیز برابر اسماعیل موزوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان با نتیجه قاطع ۶ بر صفر به برتری رسید. وی سپس برابر عثپان‌اف از قزاقستان با نتیجه ۱۳ بر ۲ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله نیز مقابل حاجی علی اف دارنده ۳ طلای جهان و یک نقره و یک برنز المپیک از آذربایجان با اقتدار به برتری ۹ بر ۲ رسید و راهی فینال شد.

پیش از این رضا اطری در فینال وزن ۶۱ کیلوگرم با شکست ۱۰ بر صفر مقابل ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن به مدال نقره رسید.

محمد حسین محمدیان آخرین نماینده ایران در این رقابت‌هاست که تا دقایقی دیگر برای کسب مدال برنز به مصاف ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان می‌رود.

پیش از این و در پایان رقابت‌های ۷ وزن کشتی آزاد قهرمانی جهان در صربستان، کامران قاسمپور در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا رسید، محمد نخودی در ۷۹ و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و یونس امامی در ۷۴ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند.

علیرضا سرلک نیز در وزن ۵۷ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت و امیرمحمد یزدانی نیز در وزن ۷۰ کیلوگرم طبق اعلام کادر فنی به سر وزن نرسید و حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را از دست داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها