مقام حزب‌الله: منتظر متن مکتوب میانجی آمریکایی درباره ترسیم مرزها هستیم

مقام حزب‌الله: منتظر متن مکتوب میانجی آمریکایی درباره ترسیم مرزها هستیم
شنبه 2 مهر 1401 - 15:20

معاون دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان تأکید کرد که این جنبش منتظر متن مکتوب میانجی آمریکایی درباره ترسیم مرز دریایی با رژیم صهیونیستی است.

العالم - لبنان

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان تأکید کرد که ما منتظر متن مکتوب «آموس هوچشتاین» میانجی آمریکایی درباره پرونده ترسیم مرزهای دریایی و اعلام موضع دولت لبنان در خصوص آن خواهیم ماند.

وی گفت: «ما منتظر خواهیم ماند تا میانجی نادرست آمریکایی متن مکتوب را به دولت و رئیس جمهور تحویل دهد و اگر دولت بگوید که این متن منطبق با حقوق لبنان است و آن را اعلام کند در آن صورت از دیدگاه ما لبنان حقوق خود در ترسیم (مرزها) و حفاری را بازستانده است و پیش از آن هرگز تسلیم اطلاعات درز شده و تحلیل‌ها نخواهیم شد».

با وجود این‌که تحلیل‌های سیاسی رسانه‌های عبری از خوش‌بینی تل‌آویو در دست‌یابی به توافق با بیروت حکایت دارند، اما برآوردهای نظامی رژیم صهیونیستی مبتنی بر احتمال درگیری است. در همین راستا، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد که تل‌آویو از بیم آنکه حزب‌الله قبل از امضای توافق ترسیم مرزی دست به عملیاتی بزند، در مرز لبنان و فلسطین اشغالی در آماده‌باش مستمر خواهد بود.

به گزارش فارس، در تاریخ ۱۲ مرداد نیز حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای از پرواز سه پهپاد غیرمسلح بر فراز میدان گازی مورد مناقشه بین لبنان و رژیم صهیونیستی (کاریش) خبر داد. هرچند ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد هر سه پهپاد را رهگیری کرده و مورد هدف قرار داده است، اما حزب‌الله در بیانیه خود تأکید کرده بود که این پهپادها مأموریت اطلاعاتی داشته‌ و توانسته‌اند مأموریت‌شان را با موفقیت انجام دهند و پیام مدنظر حزب‌الله را منتقل کنند.

بنابر گزارش شبکه المنار، شیخ نعیم قاسم همچنین درباره امکان تشکیل دولت جدید در آینده نزدیک ابراز خوش‌بینی کرد. وی طرح جمهوری اسلامی ایران برای اعطای سوخت به لبنان را ستود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها