نامزد نخست‌وزیر آینده عراق در 23 محور برنامه‌های خود را اعلام کرد

نامزد نخست‌وزیر آینده عراق در 23 محور برنامه‌های خود را اعلام کرد
يکشنبه 3 مهر 1401 - 21:41

نامزد کمیته هماهنگی شیعیان موسوم به چارچوب هماهنگی برنامه‌های دولت خود را شرح داد و گفت که این برنامه‌ها، شامل 23 محور است.

العالم - عراق

محمد شیاع السودانی نامزد کمیته هماهنگی شیعیان موسوم به چارچوب هماهنگی برای نخست وزیری عراق، اولویتهای دولت خود را شرح داد.

پایگاه خبری المعلومه به نقل از السودانی گزارش داد، برنامه دولت آینده، شامل ۲۳ محور است، ولی محورهای مربوط به برق، بهداشت و درمان، خدمات شهری و مسیرها و مبارزه با فساد، در اولویت قرار خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تبعات شرایط معیشتی و خدماتی دشوار برای بیشتر شهروندان عراق را بررسی خواهد کرد، گفت که برنامه‌های وی شامل طرحهای کوتاه‌ مدت، میان‌مدت و بلند مدت خواهد بود.

این مقام عراقی با اشاره به تلاش برای تأمین خدمات، بهبود وضعیت معیشت، ایجاد فرصت شغلی تأکید کرد که باید بخشهای اقتصادی مانند صنعت، کشاورزی و گردشگری فعال شود.

السودانی همچنین وعده داد که مسیر کشور عراق را تصحیح خواهد کرد و در صورت فساد وزرا، آنان را مجازات خواهد کرد.

السودانی همچنین اواخر شهریور ماه گذشته نیز با بیش از ۶۰ نماینده پارلمان این کشور دیدار کرد. این نشست در ساختمان پارلمان عراق برگزار شد و السودانی برنامه‌های کابینه خود را شرح داد.

السودانی همچنین در این دیدار، برنامه‌های خود را برای نحوه اداره مرحله آینده، در صورت انتخاب به عنوان نخست وزیر شرح داده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها