سردار سلامی: ما از همه دفاع می‌کنیم حتی از کسانی که ما را دوست ندارند

سردار سلامی: ما از همه دفاع می‌کنیم حتی از کسانی که ما را دوست ندارند
يکشنبه 10 مهر 1401 - 11:57

سردار سلامی گفت: امروزه آمریکا پیر، فرسوده، عاجز و شکست‌خورده هست و به دنبال جبران این شکست‌ها، همه شیاطین و اشرار عالم، یک جنگ سیاسی و رسانه‌ای را آغاز کردند.

العالم - ایران

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۱۰ مهر) در چهارمین دوره مراسم یادها و نام‌ها که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد، با طرح این سوال که آیا شمایلی که امروز آمریکا در منطقه دارد با ۳۰سال پیش قابل مقایسه است؟ گفت: آمریکا امروز پیر، فرسوده و عاجز شده و ما این قضیه را می‌بینیم.

وی افزود: من با چشم سر می‌بینم و می‌گویم که آمریکا شکست خورده است و اکنون به دنبال جبران این شکست ها، همه شیاطین و اشرار عالم، یک جنگ سیاسی و رسانه‌ای را آغاز کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: شما نشانه‌های این تهاجم دشمن را برای جبران آن شکست‌های سخت، می‌بینید؛ آنها می‌خواهند اجازه ندهند تا به نام اسلام یک جغرافیای مستقل با حاکمیت، قدرت و با منطقی نافذ وجود داشته باشد.

سلامی ادامه داد: آمریکایی‌ها نفوذ منطقه‌ای ما را سد بزرگی برای سیطره سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی خودشان در عالم اسلام که مهمترین قطعه جغرافیای جهان است، می‌دانند. آمریکایی‌ها به ما می‌گویند که نفوذ ایران در منطقه را قطع کنید زیرا ما می‌خواهیم در منطقه حضور داشته باشیم و بعد شما را احاطه کنیم و بعد درون سرزمینتان جاری شویم تا دوباره شما فقط دیکته بنویسید، ما هم به آنها می‌گوییم ما هر درسی را بلدیم جز نوشتن دیکته.

فرمانده کل سپاه افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند با اقوام و فریب جوانان ما را به درون خیابان‌ها بکشند. این آخرین سیاست دشمن است، ترکیبی از هر آنچه قبلا به کار گرفته است، اما ما کار آزموده‌ایم و کافیست که دشمن را بشناسید. نداشتن آگاهی و شناخت، عامل شکست است ولی آگاهی همیشه پیروزی می‌آفریند. پیروی در آگاهی و ایمان است.

وی خطاب به جوانانی که فریب دشمن را خورده‌اند گفت: به این عده قلیل از جوانان عزیز کشورمان که متاسفانه مورد شکار و صید دشمن قرار گرفتند و عملیات روانی دشمن بر روی آن‌ها موثر بوده است، عرض می‌کنیم، وقتی به خیابان می آید پشت سرتان نگاه کنید تا ببینید امتداد حرکتی که در مسیر آن هستید، به کجا می‌رسد. شما فرزندان این مملکت هستید و ما وقتی از کشور دفاع می‌کنیم، برای همه دفاع می‌کنیم، حتی برای آن‌ها که به دلیل فریب و اغوای دشمن، ما را دوست ندارند ولی ما آنها را دوست داریم.

وی ادامه داد: ما شما را دوستان خودمان می دانیم و اجازه نمی دهیم دشمن به شما تعرض کند. موقعیت خود را نسبت به دوست و دشمن مشخص کنید. آن هایی که از شکسته شدن قلب های به هم پیوسته و ناامنی خوشحال می شوند و مستقیم تصاویر آتش سوزی را نشان می دهند دوستان شما نیستند. این ها همان کسانی هستند که ثروت ما را به غارت بردند. ملت ایران بسیار آگاه است.

سردار سلامی گفت: ملت آگاه و بصیر ایران، دشمن را تحویل نگرفت. ذبح شدن و قربانی شدن ملت در راه آرزوی این ملت، آرزوی ماست. به دشمنانمان آمریکا انگلیس و سعودی ها و این هایی که از طریق رسانه‌های مخرب و ویرانگر تلاش می‌کنند هشدار می‌دهیم که ما شما را می شکنیم. شما راهی به این سرزمین ندارید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جوانان ما آگاه هستند، آن ها برمی‌گردند و در صف مقابل شما می‌ایستند، اظهار داشت: ما مردم و جوانان مان را می‌شناسیم. پرچم را به دست می‌گیرند. آرام و مطمئن حرکت می کنند. ملت ما آماده و مستحکم و بیگانه ستیز هستند. می‌دانند کجا باید عمل کنند. ما رهبری داریم که بارها شما را خلع سلاح کرده و شکست داده است. راه بر شما بسته و شکست خورده‌اید. در دایره معارف سیاسی این ملت شکست معنا ندارد. ما این راه را به قوت مردم شریف ادامه می‌دهیم. این روزها موج اقتدار را دیدید.

سلامی تاکید کرد: پیشکسوتان جهاد هرگز در برابر دشمن کم نیاوردند و بی‌اعتنا به قدرتی که شرق و غرب به صحنه آورده بود، سرزمین‌های اشغالی را آزاد کردند.

وی ادامه داد: آن‌ها هیچ واهمه‌ای از شکوه ظاهری و هیبت دشمن نداشتند. وقتی آرایش دشمن را می‌دیدند با گام‌هایی ثابت‌تر پیش می‌رفتند. آن‌ها کسانی بودند که رفیع‌ترین قله‌های ‌کشور را فتح کردند.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: آن‌ها اجازه ندادند سیمای زیبای استقلال کشور ضربه ببیند. زخمی شدند، بر زمین افتادند، اما شکوه آفریدند. تمام فضیلت‌ها را معنا کردند. برخی از آن‌ها رفتند. آن‌ها رفتند تا ما بمانیم. ایران بماند. نوامیس ما امنیت داشته باشند. رفتند تا منزلت، شکوه و عظمت جهانی بیابیم و ایران جهانی شود.

فرمانده کل سپاه گفت: آن‌ها رفتند تا دشمن به ما نگوید تو به عنوان ایرانی این مقدار باید در علم پیشرفت کنی. رفتند تا دشمن نگوید حق هسته‌ای شدن و پیشرفت فضایی نداری. رفتند تا دشمن نگوید تو با کسی دوست باش که ما می‌گوییم.

وی افزود: آیا می توان از این همه عظمت چشم پوشید و دستاوردهای این جماعت فداکار که در هیچ کجای عالم تکرار نمی شود را ندید؟ آیا می توان آزادی از اسارت قدرت ها را از دست داد و قدرت ها دوباره بر ما مسلط شوند؟

سرلشکر سلامی عنوان کرد: جاده و بیرق استقلال برافراشته شده است. ایران شاید جزو معدود سرزمین‌هایی باشد که هیچ بیگانه سلطه طلبی بر آن راه ندارد. این گنجینه دفاع مقدس است که به مردم روح می بخشد و به آن ها جرات می دهد.

وی افزود: دفاع مقدس نقطه آغاز بود. آن‌ها نمی‌خواهند ما آزاد، مستقل، سرافراز، بزرگ و آباد باشیم. نبردی بین آن‌ها که نمی‌خواهند و ما که می‌خواهیم وجود دارد.

سرلشکر سلامی گفت: دشمن رها نکرد و از زوایای مختلف به سمت ما آمد تا ملت ایران را گرفتار کند. از همه ابزارها بهره برد و تحریم کرد‌. ملت عزیز ایران تحت هدایت های رهبر عزیز و حکیم، ایستاد و از فراز تحریم‌ها عبور کند. قرار بود تحریم ها ما را فلج و تسلیم کند. تحریم نسخه تسلیم بود، اما آیا این اتفاق صورت گرفت؟

وی بیان کرد: هرآنچه در صفحات مجازی راهبردی دشمن دیده می شود، با انچه واقعیت دارد، تفاوت دارد. دشمن هرآنچه بضاعت داشت به صحنه آورد. مشکلات وجود دارد، اما ربطی به اراده دشمن ندارد. دشمن از راه تهاجم فرهنگی برای تسخیر قلب ها و ذهن ها، پشیمان سازی ملت ایران و سست کردن اراده ملت ایران آمد. با همه ابزارها آمد و هنوز هم است.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: اما از آن سو آن رود خروشان اربعین را می بینید. اجتماع غدیر را می بینید. اجتماع نونهالان و نوجوانان را هم در ورزشگاه آزادی برای خواندن سرود می بینید. دشمن می خواهد دین گریزی را در قلب جوانان ما نهادینه کند، اما ما صف های فشرده جوانان مدافع حرم را می بینیم.

سلامی گفت: ما از تحریم گذشتیم. کمتر کسی می تواند این حرف را بزند، از بس که دشمن ساز و دهل می زند. شجاع باشید و بگویید که مردم ایستاده‌اند. در هر صحنه ای در دوردست و در نزدیک دشمن شکست خورده است. دشمن در همه جا شکست خورده است. فقط گریخته است. آیا شمایلی که امروز آمریکا در منطقه دارد با بیست سال گذشته قابل مقایسه است.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: دشمن اکنون به دنبال جبران شکست‌ها، یک جنگ رسانه ای و سیاسی را آغاز کرده است. شما نشانه های تهاجم دشمن برای جبران آن شکست های سخت را می بینید. می خواهند اجازه ندهند به نام اسلام، جغرافیایی وجود داشته باشد. نفوذ منطقه ای ما را سد بزرگی می دانند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها