فرانسه صادرات گاز به آلمان را آغاز کرد

فرانسه صادرات گاز به آلمان را آغاز کرد
جمعه 22 مهر 1401 - 04:29

جی آر تی گاز (اپراتور شبکه گاز فرانسه) اعلام کرد پاریس برای اولین بار ارسال گاز طبیعی به آلمان را آغاز کرده است زیرا برلین در تلاش برای تنوع بخشیدن به عرضه انرژی خود پس از قطع واردات گاز روسیه است.

العالم-اروپا

جی آر تی گاز پنجشنبه شب اعلام کرد خط لوله گازی که هر دو کشور را در روستای مرزی اوبرگایلباخ فرانسه به هم متصل می‌کند، شروع به تحویل گاز به آلمان با ظرفیت اولیه روزانه ۳۱ گیگاوات ساعت کرده است.

بر اساس آمار وزارت انتقال انرژی فرانسه، انتظار می‌رود این میزان در نهایت به حداکثر روزانه ۱۰۰ گیگاوات ساعت افزایش یابد که کمتر از ۲ درصد از کل مصرف گاز آلمان را شامل می‌شود.

کلاوس مولر رئیس آژانس انرژی شبکه آلمان عصر پنجشنبه در توییتی به زبان فرانسوی از جی آر تی گاز تشکر کرد و افزود: تحویل گاز فرانسه از طریق منطقه زارلند به امنیت عرضه آلمان کمک می‌کند.

بنا به گزارش واشنگتن پست، اگرچه تأسیسات ذخیره سازی گاز آلمان اکنون تقریباً ۹۵ درصد پر شده است اما مقامات می‌گویند شهروندان همچنان باید در زمستان امسال در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که آلمان و دیگر کشورهای اروپایی پس از اینکه روسیه عرضه گاز طبیعی ارزانی را که این قاره برای راه‌اندازی کارخانه‌ها، تولید برق و گرم کردن خانه‌ها برای سال‌ها به آن وابسته بود متوقف کرد، به دنبال تنوع بخشیدن به واردات گاز هستند.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه ماه گذشته اعلام کرد که فرانسه و آلمان با یک توافق دوجانبه انرژی موافقت کرده‌اند.

فرانسه در تامین گاز به آلمان کمک خواهد کرد و از سوی دیگر آلمان در زمان اوج مصرف، برق بیشتری برای فرانسه تولید خواهد کرد.

دولت فرانسه نسبت به کمبود احتمالی برق در طول زمستان ابراز نگرانی کرده است زیرا اکنون ۲۵ رآکتور از ۵۶ رآکتور هسته‌ای این کشور اروپای غربی برای تعمیر و نگهداری دوره‌ای و در برخی موارد برای تعمیر مشکلات خوردگی تعطیل شده‌اند.

دولت فرانسه اعلام کرد سازمان EDF که نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه را اداره می‌کند، متعهد شده است که همه نیروگاه‌های هسته‌ای را تا زمستان امسال به کار بیندازد.

ایرنا

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها