بایدن: توییتر در سراسر جهان نشر اکاذیب می‌کند

بایدن: توییتر در سراسر جهان نشر اکاذیب می‌کند
شنبه 14 آبان 1401 - 09:37

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که رسانه اجتماعی «توییتر» که ایلان ماسک به تازگی آن را خریداری کرده، در سراسر جهان به نشر اکاذیب مشغول است.

العالم ـ آمریکا

خبرگزاری رویترز گزاترش داد که توییتر گرچه نیمی از کارکنان خود را دیروز اخراج کرد، با این حال اعلام کرده که میزان اخراجی ها در بخش ممانعت از انتشار اخبار کذب کمتر بوده است. در همین حال آگهی‌دهندگان نیز با نگرانی از نحوه مدیریت محتوا در این تارنما از درج آگهی در آن صرف نظر می کنند.

بایدن که در آستانه انتخابات میاندوره ای ۱۷ آبان برای کمک به جمع آوری کمک مالی برای حزب دموکرات به ایالت ایلی نوی رفته بود، گفت: نگرانی ما از چیست؟ ایلان ماسک رسانه ای را خریداری می کند که در سراسر جهان دروغ منتشر می کند. (توییتر) دیگر هیچ دبیری در آمریکا ندارد. چطور انتظار داشته باشیم که کودکان درک کنند که چه چیز در معرض خطر است؟

ایلان ماسک وعده داده که آزادی بیان را به توییتر بازگردانده و در عین حال مانع از افول توییتر شود. با این حال برخی از آگهی دهندگان مطرح ماه هاست که از خرید توییتر به دست ماسک در هراسند.

پیشتر ۲ منبع آگاه به رویترز گفته بودند که ماسک از مدیران این شرکت درخواست کرده تا سالانه یک میلیارد دلار در هزینه های زیرساختی، صرفه جویی کنند.

مدیر تسلا تاکنون در جریان پاکسازی در سطوح بالای توییتر، مدیرعامل و مدیران ارشد مالی و حقوقی آن را برکنار کرده و برخی مدیران دیگر در بخش های آگهی، بازاریابی و منابع انسانی نیز به اختیار خود کناره گیری کرده اند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها