معاون اردوغان: شمار مجروحین انفجار استانبول به ۸۱ نفر افزایش یافت

معاون اردوغان: شمار مجروحین انفجار استانبول به ۸۱ نفر افزایش یافت
يکشنبه 22 آبان 1401 - 21:30

معاون رئیس جمهور ترکیه امروز در سخنانی اعلام کرد: شمار مجروحین انفجار استانبول به ۸۱ نفر افزایش یافت.

العالم - ترکیه

به گزارش رویترز، فواد اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه امروز یکشنبه در سخنانی اعلام کرد که شمار زخمیان انفجار استانبول به ۸۱ نفر رسیده است.

معاون رئیس جمهور ترکیه در این خصوص ادامه داد: از این میان وضعیت جسمی ۲ نفر وخیم گزارش شده است. یک زن حمله تروریستیِ خیابان استقلال در مرکز استانبول را انجام داده است.

مقام های ترکیه می گویند، که این کشور به سرعت در حال بررسی انفجار امروز استانبول است و کسانیکه در این رویداد دست دارند، مجازات خواهند شد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه هم پیشتر در سخنانی اعلام کرده بود: تعداد قربانیان انفجار در استانبول به ۶ نفر افزایش یافته است. به گفته وی ۵۳ نفر مجروح شدند.

رئیس جمهور ترکیه در سخنان امروز خود، انفجار امروز را حمله ای تروریستی نامید. اینکه بگوییم این حادثه قطعاً تروریستی است ممکن است اشتباه باشد، اما اولین اطلاعاتی که از استاندار دریافت کردیم، این انفجار ظاهراً حمله تروریستی است. شواهد و اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که انفجار در میدان تقسیم تروریستی بود و یک زن در آن نقش داشته است. تلاش برای تسخیر ترکیه و ملت آن از طریق تروریسم، امروز و فردا مانند دیروز به هدف خود نخواهد رسید. ملت عزیزمان مطمئن باشد که عاملان حمله خیابان استقلال حتماً مجازات خواهند شد. مقامات ترکیه برای شناسایی عاملان حمله شنیع در منطقه تقسیم استانبول تلاش می‌کنند. برای عزیزانی که امروز در ساعت ۱۶:۲۰ دقیقه (به وقت محلی) در بمب گذاری خیابان استقلال جان باختند طلب رحمت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت دارم.

این در حالیست که ساعاتی پیش حادثه انفجار در مرکز استانبول گزارش شد.

تلویزیون ترکیه در این خصوص گزارش داده بود که انفجاری در مرکز استانبول به وقوع پیوست و ۳۸ نفر در این حادثه زخمی شدند. همچنین ۴ نفر هم بر اثر این انفجار جان باختند.

این انفجار در خیابان توریستی استقلال در میدان تقسیم واقع در قلب استانبول به وقوع پیوست.

فرماندار شهر استانبول در این باره اعلام کرد: در پی انفجار در خیابان استقلال در استانبول شماری کشته و زخمی شدند. نیروهای امنیتی و پلیس منطقه حادثه را به محاصره کامل خود درآورده و از هرگونه تردد در ان جلوگیری می‌کنند. امداد و نجات مجروحان نیز ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات ترکیه، شبکه‌های تلویزیونی را از پخش زنده از محل انفجار در استانبول منع کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، «علی یرلی‌کایا» استاندار استانبول نیز در این باره گفت: بر اساس برآوردهای اولیه در انفجاری که در خیابان استقلال رخ داد، ۳۸ تن مجروح شدند.

به گزارش اسپوتنیک، دادستانی استانبول از آغاز تحقیقات درباره انفجار در میدان تقسیم خبر داد.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها