توضیح قوه‌قضاییه در مورد حکم اعدام یکی از متهمان اغتشاشات اخیر

توضیح قوه‌قضاییه در مورد حکم اعدام یکی از متهمان اغتشاشات اخیر
سه شنبه 24 آبان 1401 - 22:17

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد، حکم اعدام یکی از متهمان اغتشاشات اخیر بدوی بوده و قابل اعتراض و فرجام خواهی است.

العالم - ایران/سیاسی

به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، بر اساس دستورات رئیس قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی قاطع، سریع و بر مبنای عدالت و قانون و بدون هیجان‌زدگی به پرونده‌های اغتشاشات اخیر، روند بررسی پرونده‌ متهمان آغاز و در حال پیگیری است.

طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، پس از برگزاری دادگاه تعدادی از متهمان اغتشاشات در استان تهران، احکام بدوی و اولیه این پرونده‌ها به تدریج از سوی دادگاه انقلاب صادر می شود.

روز یکشنبه هفته جاری نیز اولین احکام بدوی صادره از سوی دادگاه انقلاب تهران منتشر شد که براساس آن یکی از متهمان به اعدام محکوم و پنج متهم دیگر به ۵ تا ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

در ادامه همین روند و پس از رسیدگی قضایی به اتهامات یکی دیگر از متهمان اغتشاشات، حکم بدوی و اولیه این پرونده نیز صادر شد.

طبق حکم صادره، متهمی که با استفاده از سلاح سرد در خیابان برای مردم رعب و وحشت ایجاد کرده بود و موتورسیکلت شهروندی را به آتش کشیده و با چاقو نیز فردی را مورد حمله و جراحت قرار داده بود، به اعدام محکوم شد.

متهم مورد اشاره بابت اتهام «محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد به نحوی که موجب رعب و وحشت شده» به اعدام محکوم شده است.

گفتنی است، رای صادره بدوی بوده و قابل اعتراض و فرجام خواهی است.

همچنین به دلیل قطعی نشدن احکام صادره، براساس قانون، جزییات این پرونده قابل انتشار نمی‌باشد و پس از قطعی شدن رای جزییات آن‌ اطلاع رسانی خواهد شد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها