حملات راکتی به جنوب ترکیه

حملات راکتی به جنوب ترکیه
دوشنبه 30 آبان 1401 - 00:56

منابع خبری یکشنبه شب از شلیک چهار راکت از شمال سوریه به خاک ترکیه خبر دادند.

العالم-ترکیه

۴ فروند راکت از شمال سوریه به منطقه قرقمیش واقع در استان غازی عینتاب ترکیه اصابت کرده است.

بر اساس این گزارش، این راکت‌ها به منطقه‌ای خالی از سکنه در کرکامیش اصابت کرده و خسارتی در پی نداشته است.

آناتولی گزارش داده که حملات راکتی از سوی نیروهای کُرد مستقر در شمال سوریه به خاک ترکیه انجام شده است.

این در حالی است که منابع خبری بامداد یکشنبه از حمله جنگنده‌های ترکیه‌ای به منطقه کوبانی؛ عین العرب در استان حلب در شمال سوریه خبر داده بودند.

شبکه "المیادین" نیز در گزارشی اعلام کرد که جنگنده‌های ترکیه مواضع نیروهای دموکراتیک کرد سوریه (قسد) در اطراف عین العرب در حومه شرقی حلب، همچنین موضعی در ناحیه عین عیسی در شمال رقه را هدف قرار دادند.

خبرگزاری فرانسه بامداد یکشنبه گزارش داد که در جریان حملات ترکیه به شمال سوریه، ۱۲ تن کشته شدند.

به گزارش این خبرگزاری، کشته شدگان از میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) و نیروهای دولتی سوریه هستند.

شبکه "سوریه" متعلق به دولت دمشق نیز با تأیید حملات ترکیه گزارش داد که جنگنده‌های ترک سوله "ظهر العرب" در جاده "الدرباسیه- رأ العین" در حومه شمال غربی الحسکه را بمباران کردند، محلی که مقر نیروهای دموکراتیک کرد سوریه (قسد) بوده است.

این شبکه گزارش داد که برخی دیگر از مواضع قسد که بمباران شده است، سوله "خفیه السالم" در غرب شهرک "عین عیسی" در شمال شهر "رقه"، اطراف عین العرب و تل رفعت و عین دقنه در حومه حلب و مقر نیروهای قسد در کوه کراتشوک در حومه شهر "المالکیه" است.

دولت ترکیه حزب کارگران کردستان را مسؤول انفجار استانبول دانسته است و حمله به مواضع نیروهای کرد را در پاسخ به این عملیات تروریستی می‌داند.

دولت اردوغان یگان‌های مدافع خلق کردستان به عنوان ستون اصلی تشکیل دهنده نیروهای دموکراتیک کرد سوریه را متهم به برنامه ریزی برای حمله به آنکارا کرده است.

ايرنا

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها