آنکارا: ۴۷۱ هدف و ۲۵۴ شبه‌نظامی کُرد نابود شدند

آنکارا: ۴۷۱ هدف و ۲۵۴ شبه‌نظامی کُرد نابود شدند
چهارشنبه 2 آذر 1401 - 14:13

وزیر دفاع ترکیه با ارائه آماری از حملات هوایی به شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه، گفت ارتش این کشور فقط محل اختفای تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهد.

العالم - ترکیه

«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه بعد از هشدار به آمریکا و دیگر متحدان آنکارا مبنی بر توقف فوری حمایت‌های نظامی از شبه‌نظامیان کُرد، آماری از حملات هوایی روزهای اخیر به شمال سوریه ارائه کرد.

آکار امروز (چهارشنبه) با حضور در مرکز عملیات فرماندهی نیروی زمینی ارتش ترکیه در آنکارا گفت تاکنون در جریان عملیات هوایی برون‌مرزی علیه گروه «یگان‌های مدافع خلق» (ی.پ.گ)، ۴۷۱ هدف شامل ۲۵۴ تروریست نابود شده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی در ادامه توضیح داد: «ارتش ترکیه فقط تروریست‌ها و مخفیگاه‌های آنها را در جریان عملیات هدف قرار می‌دهند. ما هیچ مشکلی با هیچ قومیت، مذهب یا فرقه‌ای نداریم، همینطور با برادران عرب یا کُرد هم مشکلی نداریم».

وزیر دفاع ترکیه همچنین افزود: «تروریست‌ها اما به‌طرز نفرت‌انگیزی غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند. ما در سریعترین زمان ممکن، آنها را خاموش می‌سازیم».

پیش از این نیز «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه نیروی زمینی ترکیه شامل تانک‌ها و پیاده نظام به زودی وارد شمال سوریه می‌شوند، گفته بود عملیات نظامی علیه شبه‌نظامیان کُرد را تشدید می‌کنند.

وزارت دفاع ترکیه در واکنش به انفجار تروریستی در استانبول، اعلام کرده بود که از روز یکشنبه جنگنده‌های این کشور، علیه گروهک تروریستی «پ.ک.ک» و جناح‌های داخلی طرفدار آن در شمال سوریه و عراق عملیات انجام داده است.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها