حملات توپخانه ترکیه به شمال سوریه

حملات توپخانه ترکیه به شمال سوریه
شنبه 12 آذر 1401 - 02:41

منابع خبری جمعه شب گزارش دادند، ارتش ترکیه مناطقی در حسکه، رقه و حلب را هدف سنگین توپخانه قرار دادند.

العالم-سوریه

منابع محلی گزارش دادند، ارتش ترکیه مواضع شبه نظامیان کُرد موسوم به «قسد» و نیز مواضع ارتش سوریه را در حومه، حسکه، رقه و حلب را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ترکیه، روستای «کوزلیه» واقع در حومه تل تمر در شمال حسکه، روستاهای «شیوخ تحتانی»، «جارقلی»، «زورمغار» و «مزرعه احمد منیر» در غرب شهر عین العرب واقع در حومه حلب و نیز روستاهای «زیاره» و «سفتک» واقع در حومه غربی شهر عین العرب را هدف قرار دادند.

ارتش ترکیه روز پنجشنبه نیز حملات توپخانه‌ای خود به منطقه «ابو راسین» در حومه شمال غربی حسکه را از سر گرفت و در نتیجه این حملات خسارت قابل توجهی به خانه‌ها و املاک شهروندان سوری وارد شد.

ارتش ترکیه از ۲۰ نوامبر حملات هوایی و توپخانه‌ای خود را به مناطق شمال سوریه شدت بخشیده است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفته است که این کشور اجرای عملیات زمینی به خاک سوریه را نیز در حال بررسی دارد.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ در ۲ عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دی ماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را تصرف کرده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها