باقری: حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم در سیاست خارجی قدرت‌های غربی اصالت ندارد

باقری: حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم در سیاست خارجی قدرت‌های غربی اصالت ندارد
شنبه 3 دی 1401 - 11:57

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران در دیدار با وزیر خارجه بنگلادش گفت: حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم در سیاست خارجی قدرت‌های غربی اصالت ندارد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر به داکا با «عبدالکلام عبدالمومن» وزیر امور خارجه بنگلادش دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف بر همکاری‌های سازنده در عرصه‌های دوجانبه همچنین تعامل موثر در عرصه سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی تأکید کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به رویکرد فرصت طلبانه قدرت‌های غربی در سوءاستفاده از مفاهیم و موضوعات بین‌المللی تصریح کرد: حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم در سیاست خارجی قدرت‌های غربی اصالت ندارد، بلکه حقوق بشر و تروریسم از جمله ترفندهای این کشورها برای پیشبرد سیاست‌های زیاده خواهانه آنها است و هر زمان منافع نامشروع آنها اقتضا کند، نه‌ تنها حقوق بشر را نقض می‌کنند، بلکه وجود بشر را از بین می‌برند.

در این دیدار عبدالمومن وزیر امور خارجه بنگلادش به روابط ریشه دار و تاریخی دو کشور، مشترکات فرهنگی، دینی و تمدنی اشاره کرده و بر لزوم توسعه و تحکیم روابط دو کشور در تمامی ابعاد تأکید کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها