سفیر روسیه به آمریکا درباره تجهیز اوکراین و تحریک علیه مسکو هشدار داد

سفیر روسیه به آمریکا درباره تجهیز اوکراین و تحریک علیه مسکو هشدار داد
چهارشنبه 5 بهمن 1401 - 07:50

سفیر روسیه در واشنگتن گفت : اگر ایالات متحده تصمیم بگیرد تانک آبرامز را به اوکراین بفرستد، این تانک ها و سایر تجهیزات ناتو توسط نیروهای مسلح روسیه منهدم خواهند شد.

العالم ـ اروپا

بنابر گزارش خبرگزاری تاس، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن خاطرنشان داد: تحویل احتمالی تانک های آبرامز آمریکایی به اوکراین یک تحریک آشکار دیگر علیه روسیه خواهد بود.

این خبرگزاری می گوید که در جریان بحران اوکراین، دولت واشنگتن بارها از تکنیک انتشار اطلاعات در رسانه ها در آستانه تحویل قابل توجه سلاح و تجهیزات به رژیم کیف استفاده کرد.

تجزیه و تحلیل اقدامات واشنگتن نشان می دهد که آمریکایی ها دائماً از کمک نظامی به دست نشانده های خود سخن می گویند.

آنتونوف گفت: این امر بویژه هنگامی آشکار می شود که نیروهای مسلح روسیه پیروزی های جدیدی به دست آورند و با اطمینان سرزمین روسیه را از تهدید نازی ها آزاد می کنند.

وی ادامه داد : شکی نیست که اگر تصمیمی برای انتقال ام ۱ آبرامز به کی یف گرفته شود، تانک‌های آمریکایی توسط ارتش ما منهدم خواهند شد، همانطور که سایر تجهیزات ناتو منهدم می‌شوند.

سفیر روسیه تاکید کرد: این یک شکست استراتژیک حامیان اوکراین است.

یک مقام آمریکایی گفت که جوبایدن روز چهارشنبه تصمیم واشگتن برای تأمین تانک آبرامز به اوکراین را اعلام خواهد کرد.

مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، روز سه شنبه به وقت محلی به خبرنگاران اعلام کردند که به نظر می رسد احتمالا آمریکا این هفته با ارسال تانک های ام ۱ آبرامز به اوکراین موافقت کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها