حماس: ملت فلسطین دربرابر سیاست تخریب و مهاجرت اجباری سکوت نخواهد کرد

حماس: ملت فلسطین دربرابر سیاست تخریب و مهاجرت اجباری سکوت نخواهد کرد
چهارشنبه 5 بهمن 1401 - 08:46

یک مقام مسؤول در جنبش حماس به رژیم آپارتاید تل آویو هشدار داد که ملت ما دربرابر پروژه‌های رژیم صهیونیستی برای تخریب و مهاجرت اجباری سکوت نخواهد کرد و پاسخ درخور و سختی به آنان خواهد داد.

العالم - فلسطین اشغالی

به گزارش خبرگزاری "سما" فلسطین، "هارون ناصرالدین" مسؤول دفتر امور قدس جنبش حماس در این باره گفت: ادامه سیاست توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی در قدس و تلاش آن برای مستحکم تر کردن سلطه بر این شهر و تکمیل روند یهودی سازی آن زنگ خطر جدیدی برای این شهر است و نشان می دهد که تخریب و مهاجرت اجباری بر سراسر نقاط قدس اشغالی سایه افکنده است.

وی افزود: ملت فلسطین که در برابر تمام پروژه‌های شهرکسازی رژیم صهیونیستی در قدس ایستاد و با پایداری، ثابت قدمی و جان فشانی آن را در هم شکست، بار دیگر قادر خواهد بود که از زمین خود دفاع کند و پروژه‌های دولت راستگرای افراطی کنونی رژیم تل آویو و بازوان شهرکنشین آن را به شکست بکشاند.

ناصرالدین ادامه داد: این ملت اسلامی بودن قدس و مقدسات آن را حفظ کرده و برای این کار آماده هرگونه هزینه است و نیروهای مقاومت فلسطین نیز با تمام قوا و سلاح آماده مقابله و مبارزه است.

وی از ملت فلسطین در قدس و در کرانه باختری و در سرزمین‌های اشغالی خواست که اجازه عربده کشی شهرکنشینان و انجمن‌های یهودی آنها را نداده و در برابر ماشین جنایت صهیونیست‌ها آماده و بیدار باشند.

سخنان این مقام حماس درحالی است که شهرک‌نشینان صهیونیست روز دوشنبه در نامه‌ای به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار توقف ساخت‌وساز توسط فلسطینی‌ها و آزاد شدن شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در کرانه باختری شدند.

روسای شوراهای شهرک های صهیونیست نشین کرانه باختری در این نامه همچنین خواستار توقف ساخت و ساز فلسطینی ها در کرانه باختری شدند.

قانونی شدن شهرک‌های غیرقانونی ساخته شده توسط صهیونیست ها در کرانه باختری و ارائه امکانات زیرساختی به آنها از دیگر درخواست های این شوراها از نتانیاهوست.

همزمان با این درخواست، "ایتامار بن گویر" وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تصمیم به تخریب روستای فلسطینی نشین "الخان الاحمر" در شرق قدس اشغالی گرفته است.

این تصمیم بن گویر در راستای دور جدید اقدامات و تجاوزگری صهیونیست ها با روی کار آمدن کابینه راست افراطی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی صورت می گیرد.

روستای خان‌الاحمر در شرق قدس اشغالی و در نزدیکی دو شهرک صهیونیست نشین قرار دارد. ساکنان این روستای زاغه نشین، عمدتا با دامداری زندگی خود را می گذرانند.

در همین چارچوب نیز «أوریت استروک» وزیر شهرک‌سازی و ماموریت‌های داخلی کابینه رژیم اشغالگر اسرائیل از «یوآف گالانت» وزیر جنگ این رژیم خواسته است تا برای تخریب صدها خانه فلسطینی که در سال‌های اخیر در مناطق مختلف کرانه باختری و بر اساس توافق اسلو به عنوان منطقه "ج" طبقه‌بندی شده است، اقدام کند.

این وزیر کابینه رژیم اسرائیل مدعی شد که این خانه‌ها و ده‌ها محله که تشکیلات خودگردان فلسطین اجازه ساخت آن‌ها را داده است، در اراضی صهیونیست ها واقع شده‌ و از نظر مقامات رژیم اسرائیل، به عنوان اراضی این رژیم طبقه‌بندی می‌شوند.

این درحالی است که در کنار سایر اراضی اشغالی فلسطین، کرانه باختری و شهر قدس نیز اساسا متعلق به فلسطینی ها است و صهیونیست ها به هیچ وجه حقی در آنها ندارند؛ چه برسد به اینکه آن را متعلق به خودشان بدانند.

«استروک» که یکی از افراطی‌ترین شهرک‌نشینان صهیونیست در منطقه در جنوب الخلیل در کرانه باختری است، در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد که فلسطینی‌هایی که در زمین‌های خود ساخت‌وساز می‌کنند در تلاشند تا بدون اجازه و در فرآیند غیرقانونی، زمین‌های رژیم صهیونیستی را که صحبت از دو میلیون هکتار زمین در کرانه باختری اشغالی است، تصرف کنند.

استروک درحالی این ادعاها را مطرح می کند که براساس قطعنامه ها و قوانین بین المللی رژیم صهیونیستی باید از کرانه باختری و قدس اشغالی خارج شود و هرگونه شهرک سازی در این اراضی براساس این قطعنامه ها غیرقانونی است.

در این پیوند، «دانیالا وایس» رئیس گروه صهیونیستی موسوم به شهرک‌سازی «نحلا» در گفت وگو با روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» گفت که زمان بازگشت به فعالیت شهرک‌سازی فرا رسیده و گالانت در نهایت متوجه می‌شود که قانون وجود دارد و او به توافقات ائتلافی کابینه ملزم شده است.

وی افزود: در حال آماده شدن برای بازگشت به شهرک حومش در شمال کرانه باختری و شهرک اویتار در منطقه کوه صبیح در جنوب شهر نابلس (در شمال کرانه باختری) هستیم. کابینه آریل شارون نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به عنوان بخشی از طرح خروج از نوار غزه، شهرک صهیونیست نشین حومش را برچیده بود.

وایس با بیان اینکه شهرک‌سازی "یک امر نظامی و تابع وزیر امنیت یا رئیس ستاد ارتش نیست"، از نتانیاهو خواست تا آن را مجددا فعال کند.

وی گفت: "اسرائیلی های زیادی بدون داشتن شرایط اولیه زندگی هر لحظه آماده اسکان هستند و تنها یک تماس کافی است تا ده‌ها شهرک بلافاصله ایجاد شود که در هر یک از آن‌ها ۳۰ خانواده زندگی کنند. "

به گزارش ایرنا، نتانیاهو هنگامی که مامور به تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی بود، اعلام کرد: خط مشی اصلی کابینه وی توسعه شهرک سازی در تمام مناطق الجلیل، النقب، بلندی‌های (اشغالی) جولان و کرانه باختری خواهد بود.

پربیننده ترین خبرها