هشدار سطح نارنجی؛

پیش بینی سازمان هواشناسی در باره سه روز برفی و پرمخاطره در کشور

پیش بینی سازمان هواشناسی در باره سه روز برفی و پرمخاطره در کشور
دوشنبه 10 بهمن 1401 - 07:43

بنابر اعلام سازمان هواشناسی کشور، سامانه بارشی از دوشنبه تا روز چهارشنبه هفته جاری بخش قابل توجهی از کشور از جمله مناطق غرب، جنوب غرب، شمال غرب، مرکز، شمال و شرق را فرا می‌گیرد.

العالم ـ ایران ـ علمی

بر اساس تحلیل سازمان هواشناسی، سامانه بارشی جدید سبب وقوع چندین مخاطره جوی از جمله بارش برف و باران می شود.

سازمان هواشناسی برای مواجهه مناسب با این شرایط هشدار سطح نارنجی صادر و نسبت به وقوع مخاطرات جوی نظیر بارش باران و برف، رخداد مه، کاهش دید، در مناطق جنوبی رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی پدیده بهمن و کولاک برف هشدار داد.

بر اساس این هشدار منطقه اثر فعالیت سامانه با سطح هشدار نارنجی طی امروز (دوشنبه) در استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان، غرب کردستان، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان است.

سه شنبه نیز این شرایط استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، قزوین، قم، مرکزی، البرز، تهران، غرب و جنوب اصفهان، شمال فارس، ارتفاعات غربی استانهای مازندران و سمنان را در بر می‌گیرد.

پیش بینی می‌شود در چهارشنبه فعالیت سامانه در مناطق شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و شمال خراسان رضوی متمرکز شود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها