سفارت ایران در پاکستان انفجار تروریستی در پیشاور را محکوم کرد 

سفارت ایران در پاکستان انفجار تروریستی در پیشاور را محکوم کرد 
دوشنبه 10 بهمن 1401 - 14:17

سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان انفجار تروریستی امروز در مسجد شهر «پیشاور» که به شهادت ۲۸ نمازگزار منجر شده است، را قویا محکوم و با خانواده‌ شهدا ابراز همدری کرد.

العالم ـ آسیا

شمار شهدای انفجار تروریستی در حین اقامه نماز در مسجدی واقع در شهر «پیشاور» پاکستان به ۲۸ رسید و دست کم ۱۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

وزیر کشور پاکستان اعلام کرد که براساس بررسی‌های مقدماتی حادثه امروز یک حمله انتحاری بوده و احتمال افزایش شمار شهدا نیز وجود دارد.

رئیس اداره انتظامی شهر پیشاور جان باختن ۲۸ نفر در انفجار تروریستی امروز را تایید کرد و افزود: وضعیت ۱۵ نفر از زخمی‌های نیز بحرانی گزارش شده و احتمال افزایش شمار شهدا وجود دارد.

سفارت ایران در اسلام‌آباد با صدور بیانیه‌ای حادثه تروریستی در مسجد شهر پیشاور را محکوم و به خانواده‌های شهدای این حادثه تسلیت گفت.

در این بیانیه آمده است: سفارت ایران ضمن ابراز همدردی با مردم و دولت پاکستان به ویژه آسیب دیدگان، برای بهبودی سریع زخمی‌ها آرزوی سلامتی می‌کند.

براساس این گزارش، سخنگوی بیمارستان شهر پیشاور اعلام کرد که دست کم ۱۵۰ نفر زخمی شده‌اند که در میان آنان ۲۰ نفر از نیروهای پلیس نیز به چشم می‌خورند.

انفجار تروریستی امروز واقع در مسجدی صورت گرفت که در منطقه قرمز شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا قرار گرفته است، جایی که ساختمان‌های مهم دولتی، مرکز پلیس و اداره قضایی این استان قرار دارد.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسوولیت انفجار امروز در شهر پیشاور را برعهده نگرفته است.

شهباز شریف نخست وزیر پاکستان طی پیامی با محکومیت تازه‌ترین حادثه تروریستی در شهر پیشاور، نسبت به تشدید اوضاع امنیتی در ایالت خیبرپختونخوا ابراز نگرانی کرد و افزود: مردم پاکستان در کنار دولت و نیروهای مسلح خود تروریست‌هایی را که درصدد تخریب کشور هستند را نابود خواهند کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها