وزارت خارجه سوریه حمله پهپادی در اصفهان را قویا محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه حمله پهپادی در اصفهان را قویا محکوم کرد
دوشنبه 10 بهمن 1401 - 17:16

وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت حمله ناموفق در اصفهان، با مردم و دولت ایران ابراز همبستگی کرد.

العالم - سوریه

وزارت خارجه سوریه امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه‌ای به حمله پهپادی بامداد روز گذشته در اصفهان واکنش نشان داد و آن را قویا محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این بیانیه آمده است: «سوریه ضمن محکومیت تلاش ناموفق برای حمله به یکی از مجتمع‌های صنعت دفاعی ایران در اصفهان، با رهبری، دولت، ارتش و مردم ایران ابراز همبستگی می‌کند».

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که اینگونه اقدامات تحریک‌آمیز امنیت، قدرت، مواضع و توسعه ایران را هدف قرار داده، چنان که امنیت و ثبات منطقه را نشانه رفته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «سوریه خواستار مجازات طرف‌هایی است که در پشت صحنه این جنایت هستند، چرا که امنیت و ثبات منطقه و جهان را تهدید می‌کنند و به آنها در مورد عواقب اقدامات تهاجمی و تحریک آمیز خود هشدار می دهد. دمشق همچنین خواستار محاکمه فردی است که دست به این اقدام بزدلانه زده است».

وزارت دفاع و پیشتبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، صبح روز یکشنبه، به دنبال انفجار در یکی از مجتمع‌های کارگاهی این وزارتخانه در اصفهان اعلام کرد: «شامگاه هشتم بهمن ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۲۳:۳۰ حمله ناموفق با استفاده از ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع صورت گرفت و خوشبختانه با پیش بینی ها و تمهیدات پدافندی صورت گرفته یکی از آن‌ها مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع و دو فروند دیگر آن‌ها در تله های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.»

در ادامه این بیانیه آمده بود: «خوشبختانه این تهاجم ناموفق تلفات جانی نداشته و آسیب جزیی به سقف کارگاه وارد کرده که به فضل الهی خللی در تجهیزات و ماموریت های مجموعه ایجاد نکرده است.»

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها