اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای کمک به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه

اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای کمک به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه
دوشنبه 17 بهمن 1401 - 17:06

رئیس جمعیت هلال‌احمر از ارسال نامه رسمی‌ برای کمک به مردم زلزله زده ترکیه و سوریه خبر داد.

العالم - ایران

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر ، پیر حسین کولیوند در این باره گفت: با توجه به بروز زلزله مهیب در دو کشور ترکیه و سوریه، جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران اعلام امادگی می‌کند تا در راستای ایفای تکلیف بشردوستانه و تسکین آلام بشری، تیم‌های امدادی و درمانی خود را به مناطق زلزله زده اعزام کند.

وی در ادامه با ابراز همدری و تسلیت به مردم و هلال‌احمر ترکیه و سوریه افزود: این آمادگی به صورت رسمی و مکتوب به هلال‌احمر هر دو کشور ارسال شده است.

همچنین رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور، در دو پیام جداگانه به روسای جمعیت‌های هلال‌احمر کشورهای سوریه و ترکیه جان باختن شماری از هموطنانشان در زلزله امروز رو تسلیت گفت.

در بخشی از پیام پیرحسین کولیوند خطاب به روسای جمعیت هلال احمر ترکیه و سوریه آمده است: «با غم و اندوه فراوان، از وقوع زلزله شدیدی در استان غازی‌انتپ واقع در جنوب ترکیه مطلع شدیم که متاسفانه منجر به کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم عزیز آن کشور شده است. از طرف جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران مراتب همدردی خود را به جنابعالی، تمام همکاران هلال‌احمر ترکیه و آسیب‌دیدگان از زلزله اعلام می‌نمایم.

جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را جهت اعزام تیم‌های امدادی و درمانی به آن کشور اعلام می‌نماید. ضمن آرزوی بهترین‌ها، برای جنابعالی و همکارانتان در فعالیت‌های بشردوستانه، مایل هستیم در صورت نیاز مراتب را به این جمعیت اطلاع دهید.»

ایسنا

پربیننده ترین خبرها