افزایش شمار كشته‌های زلزله در ترکیه و سوریه به بیش از ۷ هزار نفر

افزایش شمار كشته‌های زلزله در ترکیه و سوریه به بیش از ۷ هزار نفر
چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 00:37

گزارش مقامات ترکیه ای و سوری نشان می دهد که شمار قربانیان زمین لرزه به ۷ هزار و ۲۶۶ نفر رسیده است.

العالم-ترکیه

رسانه های دولتی سوریه گزارش دادند که حداقل ۸۱۲ نفر در مناطق تحت کنترل دمشق جان خود را از دست داده اند و به این ترتیب مجموع قربانیان زلزله در سوریه به یک هزار و ۸۳۲ نفر رسیده است.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری گفت که تعداد قربانیان در این کشور به ۵ هزار و ۴۳۴ نفر رسیده است.

یک روز پس از وقوع زمین لرزه، امدادگران همچنان در شرایط سخت برای نجات افراد گرفتار در زیر آوار تلاش می کنند.

این درحالی است که انتظار می رود تلفات این زلزله همچنان افزایش یابد.

یکی از مقامات سازمان ملل گفت احتمالا هزاران کودک در این زلزله جان خود را از دست داده اند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهو ترکیه امروز سه شنبه در مرکز هماهنگی اطلاعات دولتی درباره آخرین تحولات در مناطق زلزله قهرمان‌ماراش گفت: به دلیل شدت و وسعت بحرانی که در مناطق زلزله‌زده رخ داده٬ در ۱۰ استان زلزله‌زده به مدت ۳ ماه وضعیت فوق‌العاده اعلام می‌کنیم.

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه با بازدید از منطقه پازارجیک شهر قهرمان ‌ماراشطی طی سخنانی بین خبرنگاران گفت: پس از وقوع زلزله تاکنون ۱۸ هزار نیروی ژاندارمری و نزدیک به ۱۰ هزار مامور پلیس از سرتاسر ترکیه به منطقه زلزله زده اعزام شده‌اند.

زمین لرزه بزرگی بامداد روز دوشنبه جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند. در این زمین لرزه ۷.۸ دهم ریشتری که ساعت ۰۴:۱۷ بامداد دوشنبه رخ داد ، خسارت‌های زیادی به ساختمان‌ها وارده شد و تیم‌های نجات و جستجو در حال آوار برداری و نجات کسانی هستند که در زیر آوارها گرفتار شده‌اند.

ایرنا

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها